İngiltere Canterbury 14-17 Yaş İngilizce Yaz Kursu

Canterbury

canterbury yaz kursuİngiltere'nin güney doğusunda bulunan Stafford House'da gençler İngilizcelerini ilerletirken aynı zamanda İngiltere'de ki hayatı ve yeni kültürleri de keşfetme fırsatı bulur. 1952 yılında kurulan okulumuz dünyanın her yerinden gelen öğrencileri en güzel şekilde ağırlayarak onlara İngilizce öğreten ve uzun yıllara dayanan köklü bir gelenekten gelmektedir. Okulumuz modern sınıflar sınıflar ve zengin aktivite alanlarına sahiptir, bunların yanı sıra şehir merkezine çok yakın bir konumdadır. Stafford House' un temel amacı öğrencilere yüksek standartlarda eğitim, konaklama, spor ve sosyal imkanlar sağlayarak becerilerini geliştirmek, güvenli ve mutlu ortamlar sağlamaktır.

Canterbury modern ve tarihi karışımı iyi sunan bir şehir olmasının yanı sıra güney sahillerine ve Londra'ya kolayca ulaşılabilecek bir mesafede olmasından dolayı öğrenciler tarafından çok tercih edilen şehirlerden biridir.

İngilizce Kursu

Yaz okulunda dersler Pazartesiden Cumaya haftada 20 derstir.

- Her bir ders süresi 45 dakikadır ve her sınıfta en fazla 16 öğrenci bulunmaktadır.

- Arzu eden öğrenciler bazı aktivite ve gezilerden fedakarlık yaparak fiyat farkı ödemeksizin haftada 30 ders İngilizce eğitimi de alabilirler.

- Dersler aktivite planına göre öğleden önce veya öğleden sonra olabilir.

- Her öğrenci kurs bitiminde başarısına bağlı olarak sertifika alır.

Öğrencilerin dil seviyelerini ölçmek için okula geldikleri ilk gün seviye tespit sınavı yapılır. Gruplar İngilizce seviyelerine ve yaşlara göre oluşturulur.

Konaklama

Öğrenci Yurdu
öğrenci yurduYurt binaları okula yürüyerek bir kaç dakikalık mesafededir. Şehir merkezine çok yakındır ve etrafında birçok dükkan, kafe, spor salonu gibi faaliyet alanları bulunmaktadır.

Odalar:
Odalar 2-4 kişiliktir.

Temizlik:
Çarşaflar (havlular hariç) yurt tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir. Odalar günlük temizlikten geçer ve haftada bir detaylı olarak temizlenir.

Üç öğün yemek:
Tüm yemekler kampüste açık büfe olarak sunulur. Düzenlenen hafta sonu gezilerinde ise piknik sepetleri verilir.

Aile Yanı
stafford houseÖzenle seçilen, okul tarafından düzenli olarak ziyaret edilen ve ana dili İngilizce olan ailelerin yanında konaklanır. İngilizce pratiği ve yabancı bir kültürü tanımak, anlamak açısından bulunmaz bir fırsattır. Aile yanı konaklama seçen adaylar için ücretsiz servis uygulaması bulunmaktadır.

Odalar:
Odalar 2-3 kişiliktir.

Temizlik:
Çarşaflar (havlular hariç) aileler tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir. Odalar günlük temizlikten geçer ve haftada bir detaylı olarak temizlenir.

Üç öğün yemek:
Hafta içi öğle ve akşam yemekleri kampüste açık büfe olarak sunulur. Diğer öğünler aile tarafından sağlanır. Hafta sonu gezileri için piknik sepetleri hazırlanabilir. Bazı günlerde öğle yemekleri paketlenmiş olarak sunulabilir.

Aktiviteler

canterbury aktivitelerÖğrenciler dersler ve yemeklerden sonra düzenlenen günlük aktivite programlarına kurs programına dahil olarak hiçbir ekstra ücret ödemeden katılabilirler. Aktivite ve gezi programları öğrencilerin sosyal ilişkilerini geliştirmeye ve İngilizce pratik yapabilmeleri için uygun ortamların oluşturulmasına yöneliktir. Aktivite programları İngilizce derslerini aksatmayacak şekilde organize edilmiştir.

Aktivite programlarını dört ana başlık altında toplayabiliriz;
- Sosyal Aktiviteler
- Kültür Çalışmaları (El sanatları)
- Geziler (Canterbury şehir gezisi, Canterbury Müzesi ve Cathedral gezileri, Londra gezisi)
- Sportif Aktiviteler (Voleybol, Futbol, Yüzme, Aerobik, tenis gibi)

Örnek aktivite planı için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Güvenlik

Okul personeli 24 saat boyunca öğrencileri gözetim altında tutar ve öğrenciler onlardan her zaman yardım isteyerek her konuda kendilerine danışabilirler. Bir eğitmen 16 kişilik grupla ilgilenmektedir. Bu eğitmenler 24 saat boyunca her bir öğrencinin kişisel ihtiyaç ve istekleri ile ilgilenerek, onların rehberlik ve danışmanlığını üstlenmektedirler.
Aile yanında konaklayan öğrencilerimiz için ücretsiz okul servisi uygulaması vardır.
Avrupa güvenlik standartlarındaki aktivite merkezleri, konusunda uzman personel tarafından devamlı incelenmektedir.
Tüm yemekler sıkı sağlık ve güvenlik kurallarına bağlı kalınarak ve tesisin içerisinde hazırlanır (HACCP)