İngiltere Bournemouth 14-17 Yaş İngilizce Yaz Kursu

Bournemouth

Bournemouth şehir merkezinde bulunan yaz okulumuz dünyanın her yerinden öğrencilerin katıldığı ve yaz sezonu boyunca ortalama her hafta 250 öğrencinin bulunduğu popüler bir yaz kampıdır. Öğrencilerin çoğunluğu Almanya, İspanya, İtalya, Rusya, Çin, İsveç ve Fransa gibi ülkelerden gelmektedir. Bu çok kültürlü yapı ortak dilin İngilizce olduğu, samimi ve yoğun pratik imkanı sağlayan bir ortam oluşturur. Türkiye'den programa katılan öğrenci sayısı da her geçen gün artmakla birlikte bu ülkelere kıyasla daha azdır. Yaz okulunda tüm öğretmenler ana dili İngilizce olan ve öğretmenlik formasyonuna sahip kişilerdir. Okul merkezi sahile sadece 10 dk yürüyüş mesafesinde olup süpermarket, postane ve bankalarla iç içedir.

bournemouth yaz okulu14-17 yaşları arasındaki çocuklar ve gençler için hazırladığımız İngilizce kursumuz farklı bir binada yetişkinlere yönelik İngilizce programlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Anne-babalarıyla veya büyük kardeşleriyle gelen öğrencilerimiz İngilizce yaz kampına katılırken, ailenin diğer büyük üyeleri ise aile programımızın bir parçası olarak İngilizce kurslarına katılabilir.

İngilizce Kursu

Yaz okulunda dersler Pazartesi'den Cuma'ya haftada 15 derstir. Gezi ve aktivite planına göre değişebilmekle birlikte, İngilizce dersleri genellikle sabah 09:00 - 11:45 arasıdır.

- Her bir ders süresi 45 dakikadır ve her sınıfta en fazla 15 öğrenci bulunmaktadır.
- Derslerde karşılıklı konuşma ve iletişim ön plandadır; öğrencilerin öğrendiklerini arkadaşları ile konuşarak pekiştirmeleri ve kalıcı hale getirmeleri amaçlanır. Ayrıca arzu eden öğrenciler fiyat farkı ödeyerek yoğunlaştırılmış İngilizce eğitimide alabilirler.
- Her seviyede İngilizce bilgisine sahip adaylar için gruplar oluşturulmaktadır.
- Sınıflar öğrencilerin İngilizce seviyelerine ve yaşlara göre oluşturulur.
- Her öğrenci kurs bitiminde başarısına bağlı olarak sertifika alır.

Öğrencilerin dil seviyelerini ölçmek için okula geldikleri ilk gün seviye tespit sınavı yapılır.

Konaklama

Bu program için konaklama başlangıç ve bitiş günleri Cumartesi veya Pazar'dır.

Öğrenci Yurdu
Çok popüler olan yurt seçeneği için erken kayıt yaptırılması özellikle tavsiye edilir. Yurtlar okula 10 dk yürüyüş mesafesindedir. Öğrenciler çift kişilik odalarda konaklar ancak arzu eden öğrenciler fiyat farkı ödeyerek tek kişilik oda seçebilir.

Odalar:
Tüm odalarda modern mobilyalar ve çalışma masası bulunmaktadır. Odalar tek veya 2 kişiliktir.

Temizlik:
Odalar hafta içi her gün temizlenmektedir.
Çarşaflar (havlular hariç) yurt tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir.

Üç öğün yemek:
Yurt konaklaması tam pansiyon olarak sunulur. Öğrenciler farklı alternatifler arasından tercihlerine göre seçimlerini yapabilirler.

Aile Yanı
öğrenci odasıÖğrenciler okulun yakın çevresinde yaşayan İngiliz ailelerin yanında kalırlar. Konaklama için uygun aileler; güvenlik, ailelerin sosyal ve kültürel yapısı, evin çevre koşulları da dahil olmak üzere birçok konuda detaylı bir inceleme yapıldıktan sonra belirlenir. Titiz bir inceleme sonucunda belirlenen ev sahibi ailelerimiz, şefkatli ve cana yakın olmakla birlikte öğrencilerin gerçek İngiliz aile hayatını ve kültürünü yaşayabilecekleri rahat bir ortam sunmaktadır. Öğrenciler aldıkları İngilizce eğitimini doğal ortamında pratik etme şansına sahip olurken aynı zamanda İngiliz kültürünü de yakından tanıma fırsatı bulurlar. Öğrencilerinin çoğu aile yanında konaklama deneyiminden o kadar keyif almaktadır ki yıllar sonra bile ev sahibi aileleriyle irtibatı sürdürmektedir.

Odalar:
Yaş ve İngilizce sevisine bağlı olarak odalar 2 veya 3 olabilir. Düzenleme okul tarafından yapılmaktadır.

Temizlik:
Çarşaflar (havlular hariç) aileler tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir. Odalar günlük temizlikten geçer ve haftada bir detaylı olarak temizlenir.

Üç öğün yemek:
Kahvaltı, paketlenmiş öğle yemeği ve akşam yemeği aile tarafından verilmektedir.

Aktiviteler

ingilizce aktivitelerÖğrenciler dersler ve yemeklerden sonra düzenlenen günlük aktivite programlarına kurs programına dahil olarak hiçbir ekstra ücret ödemeden katılabilirler. Aktivite ve gezi programları öğrencilerin sosyal ilişkilerini geliştirmeye ve İngilizce pratik yapabilmeleri için uygun ortamların oluşturulmasına yöneliktir. Aktivite programları İngilizce derslerini aksatmayacak şekilde organize edilmiştir.

- Londra, Birghton veya Bath şehirlerine tam günlük geziler
- Yarım günlük Jurassic Coast, Portsmouth, Winchester veya Corfe Castle ve Swanage gezileri
- Hoşgeldin ve güle güle partileri
-Film akşamları
- Sportif faaliyetler (Softball, Plaj voleybolu, basketbol, spor turnuvaları)
- Sanatsal el çalışmaları (origami, bilezik yapımı, masks gibi)

Güvenlik

Yaz okulu programına katılan öğrenciler sigara içemez, alkol satın alamaz veya kullanamazlar. Öğrenci velisinin özel izni olmadıkça derslere, aktivitelere ve diğer tüm okul organizasyonlarına katılım zorunludur. Yurtlarda görevli personeller, aile yanı konaklamalarda ise ev sahipleri 24 saat boyunca öğrencileri gözetim altında tutar ve öğrenciler her zaman yardım isteyerek her konuda onlara danışabilirler. Bir eğitmen 15 kişilik grupla ilgilenmektedir. Eğitmenler sürekli olarak öğrencinin kişisel ihtiyaç ve istekleri ile ilgilenerek onların rehberlik ve danışmanlığını üstlenmektedirler.