İngiltere Trent College 10-17 Yaş İngilizce Yaz Kursu

Nottingham

trent collegeNottingham şehri İngiltere'nin Doğusunda bulunur. Okulun bulunduğu bölgede pek çok mağaza, restoran ve eğlence merkezleri bulunmaktadır. Okuldan Londra'ya ve havaalanlarına otobüs veya trenle çok rahatlıkla (en fazla 2 saatte) ulaşılabilmektedir. Heathrow Havaalanına uzaklık 2 saat civarında, Manchester Havaalanına uzaklık ise iki saatten daha azdır. Havaalanından güvenle karşılanan öğrenciler kısa bir süre içerisinde kampüse varıp odalarına yerleşebilir ve arkadaşlarıyla birlikte, okulun sunduğu sayısız imkandan faydalanabilir.

nottingham spor1866'da kurulan Trent College Nottinghamshire ve Derbyshire sınırındadır. Okul 140 yılı kapsayan bir gelenek ve mirasın en güzel temsilcisidir. Trent kırmızı tuğla binaları, yeni ve modern yemekhanesi, çevre düzenlemesi yapılmış geniş alanlarıyla İngilizce öğrenmek için eşsiz fırsatlar sunar. Öğrencilerin İngiliz yaşam tarzını da öğrenebilmelerine imkan tanıyan Long Eaton şehri okula yürüme mesafesindedir. Okul, program süresince İngilizce derslerine ilave olarak her türlü sosyal, kültürel ve çok çeşitli spor aktivitelerini gerçekleştirebileceğiniz geniş bir alana sahiptir. Okul içerisinde okçuluk, futbol, badminton, voleybol, dans, tenis, drama, moda gibi birçok faaliyetlere katılabileceğiniz etkinlikler, gösteriler ve sanatsal aktiviteler bulunmaktadır.

İngilizce Kursu

Yaz okulunda dersler Pazartesiden Cumaya haftada 15 saattir.

- Her bir ders süresi 60 dakikadır ve her sınıfta en fazla 15 öğrenci bulunmaktadır.
- Her seviyede İngilizce bilgisine sahip adaylar için gruplar oluşturulmaktadır.
- Sınıflar öğrencilerin İngilizce seviyelerine ve yaşlara göre oluşturulur.
- Dersler aktivite planına göre öğleden önce veya öğleden sonra olabilir.
- Her öğrenci kurs bitiminde başarısına bağlı olarak sertifika alır.
- 16 ve 17 yaşındaki öğrenciler fiyat farkı ödeyerek 15 saat yerine haftada 20 veya 25 saat İngilizce eğitimi alabilirler.

Öğrencilerin dil seviyelerini ölçmek için okula geldikleri ilk gün seviye tespit sınavı yapılır.

Konaklama

Öğrenci Yurdu
10-17 yaş arası öğrenciler yurtta kalabilirler. Oda planlaması yapılırken öğrenciler 10 - 12, 13 - 15 ve 16 - 17 yaş olmak üzere 3 farklı yaş grubuna ayrılır ve İngilizce seviyelerine göre odalara yerleştirilir. Trent College bünyesinde 4 adet yurt binası bulunmaktadır. Binalar erkek ve kız öğrenci binaları olarak ayrılmıştır. Okul personeli sürekli olarak yurtların denetimini yapmakta olup öğrencilerin güveni, sağlığı ve eğlenerek öğrenmesi için uygun imkanların oluşturulması önem verilen unsurların başında gelmektedir.

Odalar:
Tüm odalarda modern mobilyalar ve çalışma masası bulunmaktadır. Odalar 2 veya 3 kişilik olup, farklı ülkelerden arkadaşlar edinmek, başka kültürler tanımak ve eğlenceyle birlikte İngilizceyi ilerletmek için en iyi yoldur.

Temizlik:
Çarşaflar (havlular hariç) yurt tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir. Odalar günlük temizlikten geçer ve haftada bir detaylı olarak temizlenir.

Üç öğün yemek:
öğrenci yurduTüm öğünler okulun yeni ve modern yemekhanesinde sunulmaktadır. Sebze ve et yemeklerinden çorbalara, hamur işi ve salatalardan meyve ve tatlılara kadar geniş bir yemek yelpazesi bulunmaktadır. Yemekler lezzetli, sağlıklı ve farklı tercihlere (vejetaryen, diyet vb gibi) uygun olarak çıkarılmaktadır.

Aile Yanı
Öğrenciler okulun çevresinde bulunan ve sürekli olarak yabancı öğrenci misafir eden İngiliz ailelerle beraber konaklamaktadırlar. Ailelerin çoğu okul merkezine yürüme mesafesindedir. Yürüme mesafesinde olmayan konaklamalarda ise okul tarafından ücretsiz servis imkanı sağlanmaktadır. Aile yanı konaklamalar, öğrencilerin okul dışında da birinci ağızdan pratik yaparak İngilizcelerini geliştirebilmeleri için büyük bir fırsattır. 12-17 yaş aralığındaki öğrenciler aile yanında kalabilmektedir.

Odalar:
Yaş ve İngilizce sevisine bağlı olarak odalar 2 veya 3 kişilik olabilir. Düzenleme okul tarafından yapılmaktadır.

Temizlik:
Çarşaflar (havlular hariç) aileler tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir. Odalar günlük temizlikten geçer ve haftada bir detaylı olarak temizlenir.

Üç öğün yemek:
Hafta içinde okulda yenilen öğle yemeği ve 2 akşam yemeği dışında tüm öğünler aile tarafından hazırlanır. Gezi programlarının olduğu günlerde öğle yemeği paketlenmiş olarak hazırlanır.

* Aile yanı veya yurtlarda kalan öğrencilerin yataklarını yapması ve odalarını her zaman tertip düzen içerisinde bulundurmaları istenir. Ayrıca geçerli bir neden olmadıkça derslere, aktivitelere, bilgi amaçlı toplantılara ve okul organizasyonlarına katılım zorunludur.

Aktiviteler

aktiviteler geziÖğrenciler dersler ve yemeklerden sonra düzenlenen günlük aktivite programlarına kurs programına dahil olarak hiçbir ekstra ücret ödemeden katılabilirler. Aktivite ve gezi programları öğrencilerin sosyal ilişkilerini geliştirmeye ve İngilizce pratik yapabilmeleri için uygun ortamların oluşturulmasına yöneliktir. Aktivite programları İngilizce derslerini aksatmayacak şekilde organize edilmiştir.

- El sanatları, moda şovları, takı yapımı, drama, dans, sanat çalışmaları (seramik yapımı/kil)
yaz okulu- Geziler (Londra ve British Museum gezisi, Cambridge, Nottingham, Ulusal Uzay Merkezi, York, Oxford, Warwick Kulesi, Robin Hood ülkesi ve Sherwood Ormanı gezileri gibi)
- Sportif Aktiviteler (okçuluk, futbol, badminton, voleybol, tenis, doğa yürüyüşleri gibi)

Güvenlik

Trent College de en çok önem verilen konu güvenlik unsurudur. Okulda psikolojik danışmanlar, acil durumlar için sağlık personelleri, okul yöneticileri ve öğretmenler nöbet sistemi dahilinde sürekli olarak bulunurlar. Görevli personeller 24 saat boyunca öğrencileri gözetim altında tutar ve öğrenciler onlardan her zaman yardım isteyerek her konuda kendilerine danışabilirler. Bir eğitmen 15 kişilik grupla ilgilenmektedir. Bu eğitmenler 24 saat boyunca her bir öğrencinin kişisel ihtiyaç ve istekleri ile ilgilenerek onların rehberlik ve danışmanlığını üstlenmektedirler. Avrupa güvenlik standartlarındaki aktivite merkezleri, konusunda uzman personel tarafından sürekli olarak incelenmektedir.
Yurtlar kampüs içerisinde, aile yanı konaklamalar ise çoğu zaman okula yürüyüş mesafesindedir.
Tüm yemekler sıkı sağlık ve güvenlik kurallarına bağlı kalınarak ve tesisin içerisinde hazırlanır (HACCP)