İngiltere Liverpool 13-17 Yaş İngilizce Yaz Kursu

Liverpool

yaz kampı13 - 17 yaş grubu için düzenlediğimiz yaz kampımız, öğrencilerin Liverpool'da eğitim aldıkları süre boyunca hayatlarının sonuna kadar unutamayacakları bir deneyim sahibi olmalarını amaçlamaktadır. İngilizce kurslarımız öğrencilerin yabancı dil yeteneklerini geliştirerek, öz güvenlerini arttırırken, titizlikle hazırlanmış yüksek kaliteli çeşitli kültürel geziler, spor ve eğlence aktiviteleri ile bütünleştirilmiş sosyal programımız rahat bir ortamda dil öğrenmelerine yardımcı olmaktadır.

İngilizce Kursu

ingilizce kursuYaz okulunda dersler Pazartesiden Cumaya haftada 15 saattir.

- Her bir ders süresi 60 dakikadır ve her sınıfta en fazla 15 öğrenci bulunmaktadır. Derslerde karşılıklı konuşma ve iletişim ön plandadır; öğrencilerin öğrendiklerini arkadaşları ile konuşarak pekiştirmeleri ve kalıcı hale getirmeleri amaçlanır.

- Dersler aktivite planına göre öğleden önce veya öğleden sonra olabilir.

- Eğitime hoş geldiniz paketi ve öğrenme kılavuzu

- Her öğrenci kurs bitiminde başarısına bağlı olarak sertifika alır.

Öğrencilerin dil seviyelerini ölçmek için okula geldikleri ilk gün seviye tespit sınavı yapılır. Gruplar İngilizce seviyelerine ve yaşlara göre oluşturulur.

Konaklama

Öğrenci Yurdu
Öğrenciler Liverpool üniversitesinin yurtlarında konaklar, yurtlar okula yürüyüş mesafesinde olup özel banyosu bulunan en-suite odalardır.

Odalar:
Paylaşımlı odalarda konaklanır.

Temizlik:
Çarşaflar (havlular hariç) yurt tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir. Odalar günlük temizlikten geçer ve haftada bir detaylı olarak temizlenir.

Üç öğün yemek:
Tüm yemekler kampüste açık büfe olarak sunulur. Düzenlenen hafta sonu gezilerinde ise piknik sepetleri verilir.

Aile Yanı
Özenle seçilen, okul tarafından düzenli olarak ziyaret edilen ve ana dili İngilizce olan ailelerin yanında konaklanır. Ev sahibi aileler büyük titizlikle seçilmektedir ve aile bireyleri öğrencilere evlerinden uzakta bir yuva sıcaklığı sunmak için azami gayret göstermektedir. İngilizce pratiği ve yabancı bir kültürü tanımak, anlamak açısından bulunmaz bir fırsattır. Aile yanı konaklamalar okula ortalama 30-40 dk. mesafededir.

Odalar:
Odalar 2 kişiliktir.

Temizlik:
Çarşaflar (havlular hariç) aileler tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir. Odalar günlük temizlikten geçer ve haftada bir detaylı olarak temizlenir.

Üç öğün yemek:
Tüm öğünler aile tarafından sağlanır. Hafta sonu gezileri için ise piknik sepetleri hazırlar. Bazı günlerde öğle yemekleri paketlenmiş olarak sunulabilir.

Aktiviteler

aktivite geziÖğrenciler dersler ve yemeklerden sonra düzenlenen günlük aktivite programlarına kurs programına dahil olarak hiçbir ekstra ücret ödemeden katılabilirler. Aktivite ve gezi programları öğrencilerin sosyal ilişkilerini geliştirmeye ve İngilizce pratik yapabilmeleri için uygun ortamların oluşturulmasına yöneliktir. Aktivite programları İngilizce derslerini aksatmayacak şekilde organize edilmiştir.

Aktivite programlarını dört ana başlık altında toplayabiliriz;
- Sosyal Aktiviteler
- Kültür Çalışmaları (El sanatları)
- Geziler (Liverpool şehir gezisi, Müze gezileri)
- Sportif Aktiviteler (Voleybol, Futbol, Bowling, Yüzme, Aerobik gibi)

Örnek aktivite planı için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Güvenlik

Okul personeli 24 saat boyunca öğrencileri gözetim altında tutar ve öğrenciler onlardan her zaman yardım isteyerek her konuda kendilerine danışabilirler. Bir eğitmen 15 kişilik grupla ilgilenmektedir. Bu eğitmenler 24 saat boyunca her bir öğrencinin kişisel ihtiyaç ve istekleri ile ilgilenerek, onların rehberlik ve danışmanlığını üstlenmektedirler.
Avrupa güvenlik standartlarındaki aktivite merkezleri, konusunda uzman personel tarafından devamlı incelenmektedir.
Tüm yemekler sıkı sağlık ve güvenlik kurallarına bağlı kalınarak ve tesisin içerisinde hazırlanır (HACCP)