Almanya Üniversitelerine Başvuru ve Kayıt İşlemleri

ATA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Almanya' da Üniversite konusunda sadece e-mail üzerinden hizmet/bilgi vermektedir. Almanya'da üniversite eğitimi konusunda ofislerimizde görüşme yapılmamaktadır.

1. Adım ;
a) İrtibata geçmek istediğiniz ofisimizin e-mail adresine, başvurmak istediğiniz üniversite, eğitim almak istediğiniz bölüm tercihi ve taleplerinizi net olarak belirten bir e-mail gönderiniz. Eğer üniversite ve bölüm tercihiniz yoksa ücretli danışmanlık kapsamında bilgilendirme talep ediniz.

b) Eğitim danışmanlarımız en geç 24 saat içinde taleplerinize göre danışmanlık ücretini belirleyecek ve e-maille size iletecektir.

2. Adım ;
a) Eğer şartlar sizin için uygunsa ve işlemlere başlamak istiyorsanız "Almanya'da Eğitim Sözleşmemiz" e-mail ile tarafınıza ulaştırılacaktır. Bu sözleşmeyi okuyarak, imzalayınız ve bir kopyasını kendinize alarak, imzalanmış orjinal sözleşmeyi ATA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığına fax, e-mail veya kargo ile ulaştırınız.

b) Danışmanlık ücretini (seçtiğiniz başvuru paketine veya talep ettiğiniz hizmetlere göre belirlenir) hesap numarasına yatırınız ve dekontu fax veya e-mail ile ATA Eğitime ulaştırınız.

Tam Başvuru Paketi

Ekonomik Başvuru Paketi

Araştırma Hizmeti, Bilgilendirilme Talebi

3. Adım ;
a) Üniversitelere başvurunuzun yapılabilmesi için hazırlamanız gereken belgelerin listesi size ulaştırılacak ve hangi belgelerin ne şekilde hazırlanması gerektiği size detaylı bir şekilde açıklanacaktır. Bu etapta Almanya'da eğitim, vize prosedürleri, başvuru işlemleri ve benzeri konularda detaylı olarak bilgilendirileceksiniz.

b) Siz üniversiteye başvuru için gerekli belgeleri ATA Yurtdışı Eğitime ulaştırdığınızda, ATA Eğitim danışmanları ilgili Alman Üniversitesine başvurunuzu gerçekleştirecek ve bu etapta size Almanya vize başvuru süreci ile ilgili temel bilgileri gönderecektir.

4. Adım ;

a) Vize başvurunuzun sonucu beklenecek, vize sonucuna göre Almanya'da konaklamanız ayarlanacak ve eğitim başlangıç tarihiniz dikkate alınarak seyahat organizasyonunuz gerçekleştirilecektir.