ata yurtdışı eğitim ATA Yurtdışı Eğitim

Yurtdışı eğitim kampanyaları ve güncel haberler için lütfen e-mail adresinizi yazınız :


yurtdışı eğitim haberler

Kıbrıs, Girne Amerikan Üniversitesi Kayıt Ofisi

girne amerikan üniversitesi
Girne Amerikan Üniversitesinde, Özel Öğrenci Statüsünde Okuyun... Girne Amerikan Üniversitesi Lisans Bölümleri
YGS ve LYS'ye girdiniz fakat istediğiniz puanı alamadınız veya sınavlara hiç girmediniz... Bir şansınız daha var, ATA Yurtdışı Eğitim aracılığıyla Girne Amerikan Üniversitesi İngilizce Hazırlık bölümüne kayıt olabilir ve bir yıl süresince uluslararası öğrencilerden oluşan bir ortamda İngilizce hazırlık eğitimi alabilirsiniz. Biz buna Girne Amerikan Üniversitesinde Özel Öğrenci Statüsünde İngilizce hazırlık eğitimi diyoruz. Bu eğitim size tahmin ettiğinizden çok daha fazla avantajlar sunuyor;

1- Gelecek sene üniversite sınavına girerek Girne Amerikan Üniversitesinin her hangi bir bölümünü kazanırsanız, hazırlık eğitiminden muaf tutulursunuz ve böylece sene kaybetmeyerek kazandığınız bölüme birinci sınıftan başlarsınız.

2- YGS sınavına girdiniz ve herhangi bir YGS 1 puanından barajı geçtiyseniz, GAÜ nün Özel Yetenek Sınavı ile Kayıt kabul eden ve YÖK denkliği olan 4 yıllık İç Mimarlık, Grafik Tasarım, Dans, Spor Yönetimi ve Rekreasyon Yönetimi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümlerinden birine kayıt olabilirsiniz. Özel Öğrenci Statüsünde 1 yıl İngilizce hazırlık eğitimi aldığınız için eğitim dili İngilizce (Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği hariç) olan bu bölümlerde İngilizce hazırlık eğitimi almaz, sene kaybetmez ve doğrudan üniversite eğitiminize başlarsınız.

3- Türkiye' de veya yurtdışında başka bir üniversitede eğitim görecekseniz GAÜ de 1 yıl İngilizce hazırlık eğitimi almış olmanın avantajıyla İngilizce muafiyet sınavlarını geçebilir ve doğrudan lisans eğitimine başlayabilirsiniz.

4- Üniversite eğitiminden vazgeçtiniz veya değişik sebeplerden dolayı üniversite planlarınızı gerçekleştiremediniz... En azından mükemmel bir İngilizce seviyesine sahip olursunuz ve diğer lise mezunlarına kıyasla çalışma hayatına bir adım önde başlarsınız.

1 Akademik Yıl Eğitim Ücreti:
5.000 Euro + %5 KDV

1 Akademik Yıl Öğrenci Yurtları Ücreti:
1.650 Euro + KDV

ATA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Girne Amerikan Üniversitesine öğrenci kayıt işlemlerinden ekstra bir ücret almamakta, tüm işlemlerinizi üniversitenin orjinal fiyatları üzerinden gerçekleştirmektedir. Girne Amerikan Üniversitesi ile ilgili tüm bilgileri ofislerimizden alabilir, üniversite kayıt işlemlerinizi, yurt kayıtlarınızı ve seyahat planlarınızı ATA Eğitim aracılığıyla ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken ofislerimizden biriyle irtibata geçmek..
YGS de barajı geçen ve 4 yıllık bölümleri tercih etme aşamasında olan üniversite adayları Girne Amerikan Üniversitesi ile ilgili bilgileri ofislerimizden alabilir, üniversiteye kayıt işlemlerini, yurt kayıtlarını ve seyahat organizasyonlarını ücretsiz olarak yapabilirler.

Beşeri Bilimler Fakültesi
Çin Dili ve Edebiyatı
İngiliz Dili ve Edebiyatı
Mütercim-Tercümanlık (İngilizce)
Psikoloji
Türk Dili ve EdebiyatıEğitim Fakültesi
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğr.
İngilizce Öğretmenliği
Okul Öncesi Öğretmenliği
Sınıf Öğretmenliği
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
Türkçe Öğretmenliği
Hukuk Fakültesi
Hukuk
İletişim Fakültesi
Basın ve Yayın
Halkla İlişkiler
Radyo, Sinema ve Televizyon
İşletme ve Ekonomi Fakültesi
Ekonomi
İşletme
Pilotaj
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
Uluslararası İlişkiler
Uluslararası İşletmecilik
Mühendislik Fakültesi
Bilgisayar Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Endüstri Mühendisliği
Enerji Sistemleri Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi
Mimarlık
İç Mimarlık
Grafik Tasarım
Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu
Ulaştırma ve Lojistik
Güverte Programı
Uygulamalı Sosyal Bilimler Yüksekokul
Bankacılık ve Finansman
Gastronomi ve Mutfak Sanatları
Konaklama ve Turizm İşletmeciliği
Muhasebe
Pazarlama
Yönetim Bilişim Sistemleri
Hemşirelik Yüksekokulu
Ebelik
Hemşirelik
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Ergoterapi
Sağlık Yönetimi
Spor Yüksekokulu
Rekreasyon Yönetimi
Spor Yönetimi
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği
Sahne Sanatları Yüksekokulu
Dans
kıbrıs üniversite
YGS 1 de barajı geçtiyseniz 4 Yıllık Üniversite Şansınız Devam Ediyor ! Kıbrıs Girne Amerikan Üniversitesi Fiyatları
YGS-1 Puanı 140 ve üzerinde olanlar;

Girne Amerikan Üniversitesinin İç Mimarlık, Grafik Tasarım, Dans, Spor Yönetimi ve Rekreasyon Yönetimi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümlerine Özel Yetenek Sınavı ile Kayıt yaptırabilirler. Ofislerimizde yapılan özel yetenek sınavları sonrasında kesin sonucu bir kaç günde alarak, kayıt işlemlerinizi hemen tamamlayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey ofislerimizden biriyle irtibata geçmek.. Eğitim dili İngilizce (Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği hariç) olan bu bölümlerde 1 yıl İngilizce hazırlık eğitimi alır ve sonrasında 4 yıl lisans eğitiminize devam edersiniz. YÖK denkliği olan bu bölümlere, YGS de minimum 140 ham Sözel, Sayısal veya Eşit Ağırlık puan türlerinden birini geçen öğrenciler ATA Eğitim aracılığıyla kayıt yaptırabilmektedir. Unutmayın ATA Yurtdışı Eğitimin Girne Amerikan Üniversitesi ile ilgili tüm hizmetleri ücretsizdir.
Eğitim Ücretleri

Mühendislik Fakültesi 5500 €
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi 5500 €
Hukuk Fakültesi 6000 €
Diğer Fakülteler 5000 €
İngilizce Hazırlık Eğitimi 5000 €
Yüksekokul Programları 4.500 €
Yüksek Lisans Programları 6500 €
Tüm ücretlere %5 KDV eklenir.

GAÜ de Konaklama
Bilgi Köyü Kız Öğrenci Yurtları:
1650 € + %5 KDV + 200 € Depozito

Gordon Benett Kız Öğrenci Yurtları:
1650 € + %5 KDV + 200 € Depozito

Univer-city Erkek Öğrenci Yurtları:
1650 € + %5 KDV + 200 € Depozito
2100 € + %5 KDV + 200 € Depozito
2300 € + %5 KDV + 200 € Depozito
3100 € + %5 KDV + 200 € Depozito
GAÜ de Sosyal Etkinlikler
Akademik Yıl Açılış Şenlikleri ve Oryantasyon
Her yeni akademik yıla çeşitli öğrenci etkinliklerinin yer aldığı açılış şenlikleri ile başlanan Girne Amerikan Üniversitesinde, yeni gelen öğrencilere oryantasyon programı süresince akademik konular, kampüs yaşamı ve Girne'de yaşam hakkında bilgiler verilmektedir.

Bahar Şenlikleri
Yılın en fazla beklenen organizasyonu olan Bahar Şenlikleri Mayıs ayının ortalarında gerçekleşmektedir. Bütün bir hafta boyunca GAÜ adeta sallanmaktadır! Öğrencilerin katılımı ve coşkusu her zaman dikkat çekicidir. Şenliğin ilk gününde, Girne şehrinde görkemli bir kortej yürüyüşü yapılır ve bu yürüyüşte öğrenciler ülke bayraklarını taşırlar. Haftanın geri kalan kısmında, öğrenciler tarafından etkinlikler hazırlanır, uluslararası öğrenciler kendi geleneksel yemeklerini hazırlayıp sunar ve kendi ülkelerinin geleneklerini mümkün olan en iyi şekilde göstermeye çalışır, yine öğrenciler tarafından gerçekleştirilen şovlar, konserler, yarışmalar, dans şovları, tiyatro oyunları ve daha bir çok etkinlik düzenlenir. GAÜ Radyosu ve Televizyonu bu etkinlikleri görüntülemek için hazır bulunur.

GAÜ-FM, (105.7)
Basın Yayın Bölümü'nün Radyo-Tv uygulama alt yapısında GAÜ-FM 105.7 Kuzey Kıbrıs Girne şehrinden yayın yapan tek radyo kanalı olma özelliğine sahiptir.

GAÜ Vision Club
Üniversitemizde çeşitli toplantı salonlarının yanı sıra her hafta en az bir gösterimin yapıldığı 150 kişilik bir sinema salonu mevcuttur.

GAÜ Öğrenci Birliği
Her akademik yılın başında seçimle oluşturulmaktadır. Öğrenci Birliği'nin temel görevi GAÜ öğrencilerini üniversite içinde ve dışında temsil etmektir.

GAÜ Spor Kulüpleri
Atletizm, Snooker, Dart, Futbol, Hentbol, Binicilik, Masa Tenisi, Tenis, Voleybol, Vücut Geliştirme, Satranç, Yüzme, Basketbol, İz Sürme, Güreş, Tekvando, Bale, Jimnastik, Scuba-Dalışı, Rüzgar Sörfü, Eskrim, Plaj Hentbolu, Plaj Voleybolu, Salon Futbolu, Badminton, Oryantal, Rugby
GAÜ Hakkında
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) ilk yüksek öğrenim kuruluşu olarak 1985 yılında kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren, üniversite mümkün olduğu kadar geniş kapsamlı ve Amerikan tabanlı yüksek öğrenimi sağlamaya odaklanmıştır.

Coğrafi yapı olarak yaygın bir yapılanmayı benimsemiş olan GAÜ modern bir üniversite olarak 1985 yılından beri sürekli gelişme göstermiştir.

GAÜ' de ki programlar artan bir biçimde öğrencilere teknoloji ve hizmet-öğrenme imkanları yoluyla teori ile uygulama arasındaki değişimi yaşama ve araştırma imkanı sunmaktadır.

GAÜ'nün amacı duvarları olan ve olmayan bir üniversite olmaktır; yani zaman ve mekan içerisine yerleşmiş fakat misyonunu yerine getirirken her iki durumda da sınırlamalar ile engellenmeyen bir üniversite olmaktır. Bu amacını Üniversite çalışmalarının ve kaynaklarının istisnai bir biçimde yönetilmesi, yenilikçi erişim sistemleri, öğrenci hizmetleri ve öğrenen merkezli, başarı odaklı ve teknolojiye uyumlu ilgili programlar yoluyla gerçekleştirmektedir.

Bir bilgi çağı üniversitesi olarak, GAÜ mezunlarını yeni çalışma yerlerinde yetkili kılmak için çaba göstermektedir. Öğrenciler alışmış olmadıkları durumlarla karşılaştıkları zaman, eğitim programları yoluyla bir sorunla yüzleşmek ve bir çözüme doğru etkin bir biçimde çalışabilmek ve bilgiyi karmaşık durumlara uygulayabilmek için yeteneklerini maksimum düzeye çıkaracaklardır. Mezunlar yeni bilgiyi önceki bilgi ve deneyimlerle aktif bir biçimde ilişkilendirmek, modeller ve temel ilkeleri araştırmak ve bir çözüme ulaşıldığında destekleyici delilleri sağlamak için destekleneceklerdir.
gau kktc
GAÜ de Burslar ve İndirimler
BURSLAR
1- ÖSYM kılavuzunda gösterilen %25, %50, %75 veya %100 burs programlarını tercih ederek ÖSYM'ce üniversitemize yerleştirilen öğrenci, kazandığı burs oranında eğitim ücretinden muaf tutulur.

2- Girne Amerikan Üniversitesi'nde üstün başarı, 'Yüksek Akademik Başarı Bursu' ile ödüllendirilir. En az 10 bölüm dersini tamamlayan ve genel kümülatif not ortalaması (CGPA)3.50 üzerinde olan öğrenciler bu bursa başvurabilirler. Verilecek burs sayısı Rektörlük kontenjanına tabi olup dönemseldir.

3- Girne Amerikan Üniversitesi'nde İngilizce Hazırlık Programında geçirilecek bir akademik yıl sonunda bu programı ilk üç arasında başarı ile tamamlayan öğrencilere, izleyen lisans dönemi için eğitim ücretinin yarısı (%50) oranında burs verilir.

İNDİRİMLER
Görevli ve emekli Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu çocuklarına %50
Görevli ve emekli polis çocuklarına %50
GAÜ Spor kulüplerinde üniversiteyi temsilen başarı gösteren öğrencilere %20 - %100
GAÜ'de öğrenim gören kardeşlere %25
GAÜ'de evli olarak öğrenim gören eşlere %20
Görevli ve emekli öğretmen çocuklarına %50
Basın Mensubu (sarı basın kartı sahibi) çocuklarına %50
Gazi Çocuklarına %50
Şehit Çocuklarına %100
Türkiye Cumhuriyeti Devlet dairelerinde görev alan tüm Memurlara %20
TC Elçiliklerinde görevli personel çocuklarına %50 oranındadır.

Not: Burslar veya indirimler İngilizce Hazırlık Programını da kapsamaktadır.

Birden fazla burs veya indirim birleştirilmez, yüksek olan uygulanır.
burslar indirimler