İşlemlere Başlamak İçin

ATA Eğitim aracılığıyla yurtdışında eğitim almaya karar verdiyseniz, aşağıdaki adımları takip ederek işlemlere başlayabilirsiniz;

√ Şahsi bilgilerinizi, gideceğiniz eğitim kuruluşuna ait detayları ve konaklama tercihlerinizi içeren ATA Yurtdışı Eğitim kayıt formunu tam olarak doldurarak, imzalamanız. (kayıt formunu ofislerimizden veya e-mail ile temin edebilirsiniz.)

√ Durumunuza uyan depozit** miktarını doğrudan ATA Yurtdışı Eğitime ödemeniz veya banka hesabına yatırarak dekontu danışmanınıza ulaştırmanız. (depozit miktarı ve banka hesap bilgilerini ATA Yurtdışı Eğitim ofislerinden öğrenebilirsiniz.)

√ ABD kayıtları için; gideceğiniz eğitim kuruluşundan I-20 (kabul belgesi) getirtilebilmesi amacıyla, ABD' de ki masraflarınızı karşılayabilecek nakdinizin (size veya sponsorunuza ait) olduğunu gösterir İngilizce olarak yazılmış banka referans mektubu. (gösterilmesi gereken miktara ilişkin lütfen ATA Yurtdışı Eğitimden bilgi alınız.)

**Depozit ekstra bir ücret olmayıp, vize alındıktan sonra eğitim alacağınız okulun toplam ücretinden düşülür. Öğrenci kalan kurs bedelini, vize alındıktan sonra ve eğitimine başlamadan önce, ATA Yurtdışı Eğitime yada okulun kendi hesabına havale çıkarmak suretiyle yatırır. Öğrenci kurs bedelinin tamamını okula havale etmeyi tercih ederse, alınan depozit iade edilir.

Yurtdışı eğitim ücretsiz danışmanlık hizmetleri

ATA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı okulların belirlediği eğitim bedelinin dışında ekstra bir ücret almamakta, hatta birçok okulda orijinal fiyatlarının da altında promosyonlu fiyatlar sunabilmektedir. (Lütfen bizden aldığınız fiyatları okulların orijinal kataloglarından veya web sayfalarından kontrol ediniz.) ATA Eğitim okullarla yaptığı anlaşmalar neticesinde, tüm gelirini yurtdışında bulunan okullardan sağlamaktadır; dolayısıyla öğrencilere verdiği hizmetlerden dolayı, herhangi bir ekstra ücret talebinde bulunmaz. (Avusturya, Almanya, Bulgaristan üniversite yerleştirme hizmeti hariç)

Yurtdışı eğitimde başvuru zamanı

Zaman açısından sıkıntı yaşanmaması için yurtdışında eğitiminize başlamayı planladığınız tarihten, dil okullarında en az 1,5 ay önce, üniversite başvuruları içinse 3 ay önce işlemlerinizi başlatmanızı tavsiye ederiz.