Bulgaristan Üniversitelerine Başvuru ve Kayıt İşlemleri

1. Adım ;
a) ATA Yurtdışı Eğitim Ofisleri ile iletişime geçerek durumunuzu anlatın ve Bulgaristan'da eğitim görmek için ideal bir aday olup olmadığınızı öğrenin.

2. Adım ;
a) Eğer şartlarınız uyuyorsa ve ATA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla işlemlerinize devam etmek istiyorsanız kargo veya e-mail ile 'Bulgaristan'da Eğitim Sözleşmemiz' tarafınıza ulaştırılacaktır.
b) Danışmanlık ücretinin ilk taksitini (danışmanlık ücretinin yarısı) size ulaştırılacak hesap numaralarına yatırmanız ve dekontu fax veya e-mail ile ATA Yurtdışı Eğitime ulaştırmanız istenecektir.

Bulgaristan Üniversite Başvuru Paketi

3. Adım ;
a) Üniversitelere başvurunuzun yapılabilmesi için hazırlamanız gereken belgelerin listesi size ulaştırılacak ve hangi belgelerin ne şekilde hazırlanması gerektiği size açıklanacaktır.
b) Siz üniversitelere başvuru için gerekli belgeleri ATA Yurtdışı Eğitime ulaştırdığınızda, ATA Eğitim danışmanları üniversite başvurunuzu gerçekleştirecek ve Bulgaristan vizesi için hazırlamanız gereken belgelerin listesiyle, vizeye başvuru süreci ile ilgili temel bilgileri gönderecektir.
c) Bulgaristan’ dan üniversite kabulleriniz geldiğinde danışmanlık ücretinin ikinci yarısını yatırmanız istenecek ve Bulgaristan vizesine başvurma aşamasına gelmeniz sağlanacaktır.

4. Adım ;
a) Vize başvurunuzun sonucu beklenecek, vize sonucuna göre konaklamanız ayarlanacak ve eğitim başlangıç tarihiniz dikkate alınarak seyahat organizasyonunuz gerçekleştirilecektir.