Restaurantlar, Cafe ve Fast Food

work and travel restaurantYaz aylarında iş gücü açığının en belirgin şekilde ortaya çıktığı iş alanlarından biride yemek sektörüdür. Yaz aylarının gelmesiyle artan turist sayısı, özellikle fast food sektörüne olan talebi yoğunlaştırmaktadır. Bu durum restaurant, cafe ve fast food işletmelerini Work and Travel öğrencilerini işe almak için en çok talepde bulunan sektörlerden birisi haline getirmektedir. Restaurant ve cafeler özellikle müşterilerle birebir iletişim halinde bulunan ve garson, kasiyer, barman-barmaid, delivery (eve servis) gibi işlerde çalışan öğrenciler için çok avantajlıdır. Böylece hem İngilizce pratik yapabilir, hem maaşa ilave olarak bahşişlerden iyi kazançlar elde edebilir hem de yemek giderlerinizi önemli ölçüde azaltarak, çalıştığınız işletmenin lezzetli yemeklerini kendiniz için hazırlatabilirsiniz.
cafe garson
Restaurantlar, Cafe ve Fast Food İşletmelerinde yapılacak işler garsonluk, barmenlik, kasiyerlik, delivery (evlere servis) aşçılık, bulaşıkçılık, komi, mutfak yardımcılığı, temizlik hizmetleri, park görevlisi gibi işleri kapsar. İngilizce bilgisi yeterli olanlar müşteri ile birebir iletişim halinde olabileceği işlerde çalışırken, yeterli seviyede İngilizce bilmeyen öğrenciler komilik, mutfak işleri, temizlik hizmetleri gibi arka plan işlerde çalışırlar. Yaptığınız işe göre aylık 1000$ – 1500$ arası gelir elde edersiniz.

Restaurantlar, Cafe ve Fast Food İşlerinde konaklama genellikle işveren tarafından temin edilir. Fakat tesisin olanaklarına ve işletmenin çalışma prensiplerine göre işveren tarafından çalışanlara ekonomik konaklama seçenekleri de sunulabilmektedir.