Eğlence Parkları ve Yaz Kampları

Amerikalıların ve milyonlarca turistin yaz aylarında zaman harcamak ve hoşça vakit geçirmek için tercih ettikleri yerlerin başında eğlence parkları ve yaz kampları gelmektedir. Birçok Amerikalı için eğlence parkları büyük bir tutku ve vazgeçilmez bir sosyal faaliyet alanıdır.

wat lunaparkEğlence parklarının çoğu her yaştan ziyaretçiye hitap eden dev tesislerdir. İçlerinde lunaparklar, restorantlar, cafeler, parklar, mağazalar, oteller, yüzme havuzları, spor tesisleri gibi birçok aktivite alanları bulunur ve bu aktivite alanları yüzlerce kişiye iş imkanı sağlar. Milyonlarca ziyaretçinin akınına uğrayan bu parklar Work and Travel katılımcılarına da birçok iş imkanı sunar. Öğrenciler fotoğrafçılık, yiyecek-içecek servisi, dondurma satıcılığı, park görevlisi, bilet satışı, temizlik işleri sorumlusu, oyun araçları sorumlusu gibi onlarca farklı işlerde çalışabilirler. Eğlence parklarında çalışmanın öğrenciler açısından birçok avantajı da vardır. Bu avantajlar;

• Yoğun ziyaretçi akını nedeniyle öğrenciler İngilizce yeteneklerini geliştirebilir, yoğun dil pratiği yapabilirler.
• Ziyaretçi sayısının çok fazla, özellikle de turist ve yabancı ağırlıklı olmasından dolayı yeni arkadaşlıklar kurmak kolaylaşır.
• Farklı ülkelerden gelmiş birçok Work and Travel adayı ile tanışma fırsatı elde edebilir, kalıcı dostluklar kurabilirsiniz.
• Eğlence parkları çalışanları park aktivitelerinin çoğundan ücretsiz veya çok indirimli fiyatlarla yararlanabilir.
• 2. veya 3. iş yapmak isteyen öğrenciler çalışma saatlerini planlayarak park içerisinde birden fazla işte çalışabilir.

wat eğlence parkları