Work and Travel Vergi İadesi

Vergi iadesi (tax refund) alabilmeniz için Work and Travel programını tamamlayıp Türkiye' ye döndükten sonra da sizi yalnız bırakmıyoruz. Ödediğiniz vergilerin iadesi konusunda bize her zaman danışabilir, dilerseniz tüm belgelerinizi bize ulaştırarak iade işlemlerini bizim aracılığımızla tamamlayabilirsiniz. ABD de bulunduğunuz süre boyunca ödediğiniz vergileri nasıl alabileceğiniz konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Amerika' da çalışarak gelir elde eden herkes hangi ülke vatandaşı olursa olsun gelir vergisi ödemek zorundadır. Bu vergiler siz maaşınızı alırken işveren tarafından maaşınızdan kesilir ve sizin adınıza devlete ödenir. Amerika' da yasal olarak çalışıp Türkiye' ye dönen her Work and Travel Katılımcısı Internal Revenue Service (IRS) aracılığıyla ABD' de ödediği vergileri geri alma hakkına sahiptir. Siz Türkiye' ye döndükten sonra iş vereniniz size W2 formunuzu yollayacaktır. Bu form, yıllık gelir düzeyinize bağlı olarak ödemiş olduğunuz vergilerin size geri dönmesini sağlayan formdur. İade alacağınız tutar her WAT katılımcısı için farklı miktarlarda olabilir. Ödeme tutarı gelir seviyenize ve çalıştığınız eyaletin vergi oranlarına göre belirlenmektedir.

Süreci takip eden firmalardan yardım alabilirsiniz

İade işlemlerinin yoğun prosedürleri ile uğraşmak istemeyen WAT katılımcıları için, bu süreci katılımcı adına takip eden şirketler de mevcuttur. Dilerseniz bu firmalar aracılığıyla da ödediğiniz vergileri geri alabilirsiniz.

Work and Travel programına katılan tüm adayların vergi başvurularını çözüm ortağımız olan Sprintax sistemi üzerinden online takip edip, adayların kısa zaman içinde başvurularını tamamlamasına yardımcı oluyoruz. Önce kaydınızı oluşturun;
https://www.sprintax.com/ata-egitim sayfasından kaydınızı oluşturduktan sonra sorularınız veya Türkçe danışmanlık desteğine ihtiyacınız olursa lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Ayrıca Avustralya' da Work and Holiday, Amerika' da Internship (career training) veya H2B de dahil olmak üzere vize türü ne olursa olsun yurtdışında çalışıp vergi ödemiş herkes iade alma hakkına sahiptir.