WAT Program Seçenekleri

Self Placement

Full Placement

Work and Travel programına katılmak isteyen öğrenci kendi işini ve konaklamasını ayarlar. ATA Yurtdışı Eğitim ABD merkezli sponsor kuruluş vasıtasıyla adayın işvereniyle irtibata geçerek J1 vizesine başvurabilmesi amacıyla gereken DS2019 formunun hazırlanmasını sağlar ve öğrencinin sağlıklı bir vize başvurusunda bulunabilmesi için gerekli belgelerin hazırlanmasında danışmanlık hizmeti verir.
Daha önce Work and Travel programına katılmış tecrübeli WAT çılar ve Amerika'da iş ayarlaması yapabilecek tanıdıkları olan adaylar için uygun bir seçenektir.

Work and Travel programına katılmak isteyen öğrencinin işi ve konaklaması ABD merkezli sponsor firmalar tarafından sağlanır. Öğrenci iş listelerinden beğendiği işi seçer ve sonrasında geriye kalan tüm işlemler ATA Yurtdışı Eğitim tarafından tamamlanır.

Ayrıca dileyen adaylar önce iş listelerinden kendisine uygun işleri belirleyerek sonrasında Job Fair' da işvereniyle yüz yüze tanışma fırsatı bularak da işini kesinleştirebilir. Job Fair İşleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Self Placement

Full Placement


Kampanyalar ve İndirimler

Work and Travel Maliyet Analizi
GİDERLER GELİRLER
WAT Program Ücreti 2500$ - 3200$ Örnek Durum:
Saati 9 US$ dan 12 hafta, haftada 40 saat çalışırsanız.

(ikinci iş veya fazla mesai durumunda elde edilecek ek gelir hesaplamaya dahil edilmemiştir.)
4320$
Vize Başvuru Ücreti (Büyükelçiliğe) 185$
SEVIS Ücreti 35$
Uçak Bileti 550$ - 1150$
Cep Harçlığı (İlk haftalar için) 500$
TOPLAM GİDER 3770$ - 5070$ TOPLAM GELİR 4320$