Oteller ve Tatil Köyleri

oda temizleme housekeeperÖzellikle yaz ayları Amerikan turizminin en canlı olduğu, dolayısıyla oteller ve tatil köylerinde yoğun iş gücü açığının ortaya çıktığı dönemlerdir. Milyonlarca Amerikalı ve ülke dışından gelen turistlerin tatillerini geçirmek için yerleştiği tatil köyleri ve oteller Work and Travel adaylarına birçok iş imkanı sağlar. Özellikle turizm ve otelcilik bölümü öğrencileri için iyi bir deneyim ve kariyer fırsatı olmasından dolayı tercih edilir. Otel ve Tatil Köylerinde öğrenciler İngilizce seviyelerine göre farklı işlerde çalışabilirler. Örneğin İngilizcesi upper-intermediate ve üzerinde olan adaylar müşterilerle daha fazla iletişim halinde bulunabilecekleri (resepsiyonist, garsonluk, satış görevlisi vb.) işlerde çalışırken, İngilizce seviyesi daha alt seviyede olan öğrenciler (housekeeper, komilik, mutfak işleri vb.) arka plan işleri olarak adlandırılan işlerde çalışırlar.

otel resepsiyonAdaylar otel ve tatil köylerinde günde yaklaşık 7-8 saat çalışır ve ayda ortalama 750 $ ile 2.500 $ arasında gelir elde eder. Ayrıca otel ve tatil köylerinde normal maaşınıza ilave olarak bahşişlerden de oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz. Tatil köyü ve otellerde en yoğun eleman alımı housekeeping (oda temizleme görevlisi) pozisyonu içindir. Buna ilave olarak işletmeler yabancı öğrencilere garson, otel mağazaları görevlisi, aşçı, komi, park görevlisi, mutfak elemanı, resepsiyon görevlisi, temizlik görevlisi gibi çok farklı alanlarda görevler verirler.

Otel ve Tatil köylerinde çalışan öğrencilerin konaklama ve yemek ihtiyaçları çoğu zaman işletme tarafından karşılanmaktadır. Bu durum öğrenci için önemli bir tasarruf sağlamaktadır ve para biriktirmek isteyen öğrenciler için idealdir.

wat receptionist