Cankurtaranlık, Plajlar ve Havuzlar

wat havuzUzun sahil şeridi ve binlerce plajı ile ABD önemli bir turizm ülkesidir. Denize kıyısı bulunmayan binlerce şehirde ise on binin üzerinde havuz, su parkı ve aqua parklar bulunmaktadır. Milyonlarca Amerikalı ve yabancı turist bu plajları ve havuzları kullanırlar. Yaz aylarının gelmesiyle açılan bu işletmelerde birçok work and travel öğrencisi de çalışma imkanı bulur. Plaj ve havuzlarda öğrenciler cankurtaran, temizlik görevlisi, bar ve büfelerde servis elemanı, limonata ve soğuk içecekler satıcısı, şemsiye ve şezlong kiralama sorumlusu olarak çalışabilmektedir. Ayrıca tesislerin büyüklüğüne göre içlerinde bulunan restaurantlar, oteller, moteller ile farklı iş imkanları da WAT öğrencilerinin çalışabileceği alanları genişletmekte, 2. veya 3. iş yapmak isteyen öğrencilerin işini kolaylaştırmaktadır. İyi bir yüzücü olmak, İngilizce seviyenizin düzeyi, varsa geçmiş iş deneyimleriniz tesis içerisinde yapacağınız işleri belirlemektedir. Eğlenceli zaman geçirmek isteyenler, deniz, doğa, kum ve güneşten hoşlananlar için ideal işlerdir.

havuz plajPlaj ve havuz işlerine öğrenciler aylık ortalama 500$ ile 2000$ dolar arasında ücret kazanabilmektedir.

Havuz ve plaj pozisyonlarında çalışmayı tercih eden öğrencilerin, doğal olarak uzun süre güneş altında kalmaya ve sıcak havada çalışmaya hazırlıklı olmaları gerekmektedir.

Konaklama çalıştığınız işletmenin imkanları doğrultusunda bazen işletme tarafından karşılanırken çoğu zaman WAT öğrencileri işletme dışında ekonomik konaklama seçeneklerinde kalırlar.

cankurtaran