Almanya Oberwesel 10-15 Yaş Yaz Kursu

Oberwesel Yaz Okulu

Oberwesel Almanya'nın en popüler ve en güzel bölgelerinden biri olan Rhine Valley'de küçük, güzel ve güvenli bir şehirdir. Rhine nehri kıyısında bulunan okulumuz Almanya ve diğer ülkelerden pek çok öğrenci ile tanışmak, tercihinize göre Almanca veya İngilizce dil bilginizi geliştirmek için harika fırsatlar sunar. İngilizce ve Almanca yaz kurslarımız, ünlü Loreley’e çok yakın olan Oberwesel şehrindeki gerçek bir ortaçağ kalesinde sunulmaktadır. Dar sokaklarda sıralanmış olan ortaçağ evleri ve kuleler konaklama için çok hoş bir atmosfer oluşturur. Dersler ve pek çok aktivite modernize edilmiş kale odalarında veya kalenin geniş bahçesinde uygulandığından kendinizi gerçek bir şövalye veya prenses gibi hissedersiniz.

almanca kursu10-15 yaşları arasındaki çocuklar Rhine Nehri’ni tepeden gören şehrin merkezine sadece 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan tarihi Schönburg kalesinde ağırlanır. Kale yıllardır dünyanın dört bir yanından gelen gençlere ve aynı zamanda İngilizce derslerine katılan Alman öğrencilerine ev sahipliği yapmaktadır. Alman öğrenciler de öğle, akşam aktivitelerine ve İngilizce derslerine katıldıkları için öğrenciler, tercih ettikleri eğitim diline göre Almanca veya İngilizcelerini geliştirebilecekleri ve yoğun bir şekilde pratiğe dökebilecekleri imkanlara sahip olurlar. Kalede sınıfların dışında müzik dinleyip, e-maillerinizi kontrol edebileceğiniz, dinlenip, yeni arkadaşlarla tanışabileceğiniz aktivite salonları, gün boyu su, çay ve meyve temin edebilceğiniz 'corner' noktaları bulunmaktadır. Kampüs içerisinde masa tenisi oynayabilir veya workshoplarımızdan birisine katılarak yaratıcılığınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Futbol, basketbol ve voleybol sahaları ise sadece 10 dakikalık mesafededir. Kampüste ufak bir çamaşırhane ve ödemeli telefon ile idare ofisinde değerli eşyalarınızı saklayabileceğiniz bir kasa bulunmaktadır.

Almanca veya İngilizce Kursu

Yaz okulunda dersler Pazartesi'den Cuma'ya haftada 20 derstir. Öğrenciler tercihlerine göre Almanca veya İngilizce kurslarına katılabilmektedir.

almanya yaz okuluGezi ve aktivite planına göre değişebilmekle birlikte İngilizce ve Almanca dersleri genellikle sabah 09:00 - 12:30 arasıdır.

Öğrencilerin dil seviyelerini ölçmek için okula geldikleri ilk gün seviye tespit sınavı yapılır.

- Her bir ders süresi 45 dakikadır ve her sınıfta en fazla 15 öğrenci bulunmaktadır.
- Derslerde karşılıklı konuşma ve iletişim ön plandadır; öğrencilerin öğrendiklerini arkadaşları ile konuşarak pekiştirmeleri ve kalıcı hale getirmeleri amaçlanır.
- Her seviyede Almanca ve İngilizce bilgisine sahip adaylar için gruplar oluşturulmaktadır.
- Sınıflar öğrencilerin dil seviyelerine ve yaşlara göre oluşturulur.
- Her öğrenci kurs bitiminde başarısına bağlı olarak sertifika alır.

Konaklama

Bu program için konaklama başlangıç ve bitiş günleri Cumartesi veya Pazar'dır.

Öğrenci Yurdu
10-15 yaş arası adaylar için uygun bir seçenektir. Kampüste pek çok ülkeden ve Almanya’dan gelen yaşıtlarınızla birlikte yaşarsınız. Pek çoğu wc - banyolu ve kalenin içinde bulunan 2, 3, 4 yataklı odalarda konaklarsınız. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ile bunlara ilaveten gün boyu aperatif (atıştırmalıklar) de eklenmiş her şey dahil bir konaklama sunulmaktadır.

Odalar:
Tüm odalarda modern mobilyalar ve çalışma masası bulunmaktadır. Odalar 2, 3 veya 4 kişiliktir.

Temizlik:
Odalar hafta içi her gün temizlenmektedir.
Çarşaflar (havlular hariç) yurt tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir.

Üç öğün yemek:
Yurt konaklaması tam pansiyon olarak sunulur.

Aile Yanı
ingilizce aktiviteler13-15 yaş arası adaylar için uygun bir seçenektir. Sıcakkanlı ve çoğu uzun yıllardır yabancı öğrencilere ev sahipliği yapan ailelerin evlerindeki iki veya üç kişilik odalarda da konaklayabilirsiniz. Ailelerin çoğu şehir merkezine çok yakın iken, bazıları ise toplu taşıma araçları ile en fazla 20 dk lık kısa mesafede bulunmaktadır.

Odalar:
Yaş ve dil sevisine bağlı olarak odalar 2 veya 3 kişilik olabilir. Düzenleme okul tarafından yapılmaktadır.

Temizlik:
Çarşaflar (havlular hariç) aileler tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir. Odalar günlük temizlikten geçer ve haftada bir detaylı olarak temizlenir.

Üç öğün yemek:
Kahvaltı, paketlenmiş öğle yemeği ve akşam yemeği aile tarafından verilmektedir.

Aktiviteler

Öğrenciler dersler ve yemeklerden sonra düzenlenen günlük aktivite programlarına kurs programına dahil olarak hiçbir ekstra ücret ödemeden katılabilirler. Aktivite ve gezi programları öğrencilerin sosyal ilişkilerini geliştirmeye ve pratik yapabilmeleri için uygun ortamların oluşturulmasına yöneliktir. Aktivite programları dersleri aksatmayacak şekilde organize edilmiştir. Haftanın 7 günü öğle ve akşam aktiviteleri planlanmıştır.

- St. Goar, Rüdesheim, Bingen, Boppard, Mainz, Cologne, Cochem, Frankfurt veya Trier olası gezi merkezleridir.
- Akşamları en az bir aktivite sunulmaktadır; Hoş geldin partisi, mini test geceleri, film akşamları, açık havada sohbetler, kamp ateşi ve barbekü geceleri
- Öğleden sonraları; Tanışma partisi, şehir gezisi, şehir mini testi, ortaçağ silahlarının sergilendiği kule müzesi ziyareti, spor aktiviteleri (basketbol, futbol, voleybol, masa tenisi vb.) workshoplar (dans, aeorobik, sağlık ve güzellik, sanat ve el sanatları vb.) kurdele vurma ve diğer ortaçağ şövalye oyunları, veda toplantısı gibi aktiviteler sunulmaktadır.

Güvenlik

Yaz okulu programında olan öğrenciler sigara içemez, alkol satın alamaz veya kullanamazlar. Öğrenci velisinin özel izni olmadıkça derslere, aktivitelere ve diğer tüm okul organizasyonlarına katılım zorunludur. Yurtlarda görevli personeller, aile yanı konaklamalarda ise ev sahipleri 24 saat boyunca öğrencileri gözetim altında tutar ve öğrenciler onlardan her zaman yardım isteyerek her konuda danışabilirler. Bir eğitmen en fazla 15 kişilik grupla ilgilenmektedir. Eğitmenler sürekli olarak öğrencinin kişisel ihtiyaç ve istekleri ile ilgilenerek onların rehberlik ve danışmanlığını üstlenmektedirler.