Almanya Augsburg 11-16 Yaş Yaz Kursu

Augsburg Yaz Okulu

almanca kursuBavyera (Bavaria) eyaletinin güney batısında yer alan Augsburg Almanya'nın en eski şehirlerinden biri olma özelliğine sahiptir ve ayrıca Münih ve Nürnberg'den sonra Bavyera eyaletinin en kalabalık 3. şehridir. Almanya’nın güneyinde bulunan Bavyera eyaleti gösterişli kaleleri ve barok şehirleri ile ünlü olup tüm güzelliğini korumaya devam etmektedir. Güvenli bir eğitim ortamına ve kendine has bir güzelliğe sahip olan Augsburg şehrinde bulunan yaz okulumuz aynı zamanda İngilizce derslerine katılan Alman öğrencilerine de ev sahipliği yapmaktadır. Alman öğrenciler öğle, akşam aktivitelerine ve İngilizce derslerine katıldıkları için yabancı öğrenciler, tercih ettikleri eğitim diline göre Almanca veya İngilizcelerini geliştirebilecekleri ve yoğun bir şekilde pratiğe dökebilecekleri imkanlara sahip olurlar. Ausburg’un üçte biri yeşil alanlar ve ormanlarla kaplıdır bu nedenle Almanya’nın en yeşil şehirlerinden biridir. Kısacası Ausburg sıkılmanıza fırsat vermeyecek kadar güzel ve canlı bir şehirdir.

Almanca veya İngilizce Kursu

Yaz okulunda dersler Pazartesi'den Cuma'ya haftada 20 derstir. Öğrenciler tercihlerine göre Almanca veya İngilizce kurslarına katılabilmektedir.

almanya yaz okuluGezi ve aktivite planına göre değişebilmekle birlikte İngilizce ve Almanca dersleri genellikle sabah 09:00 - 12:30 arasıdır.

Öğrencilerin dil seviyelerini ölçmek için okula geldikleri ilk gün seviye tespit sınavı yapılır.

- Her bir ders süresi 45 dakikadır ve her sınıfta en fazla 15 öğrenci bulunmaktadır.
- Derslerde karşılıklı konuşma ve iletişim ön plandadır; öğrencilerin öğrendiklerini arkadaşları ile konuşarak pekiştirmeleri ve kalıcı hale getirmeleri amaçlanır.
- Her seviyede Almanca ve İngilizce bilgisine sahip adaylar için gruplar oluşturulmaktadır.
- Sınıflar öğrencilerin dil seviyelerine ve yaşlara göre oluşturulur.
- Her öğrenci kurs bitiminde başarısına bağlı olarak sertifika alır.

Konaklama

Bu program için konaklama başlangıç ve bitiş tarihi Pazar günleridir.

Öğrenci Yurdu
Kampüste pek çok ülkeden ve Almanya’dan gelen yaşıtlarınızla birlikte yaşarsınız. Odalar 2, 3 veya 4 kişilik olabilir. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ile bunlara ilaveten gün boyu aperatif (atıştırmalıklar) de eklenmiş her şey dahil bir konaklama sunulmaktadır. Modern öğrenci yurdu, mağazalar ve pek çok gezilecek mekanın bulunduğu Ausburg’un şehir merkezine yalnızca 5 dakikalık mesafededir. Ayrıca resepsiyonda ücretsiz wi-fi internet bağlantısı da bulunmaktadır.

Odalar:
Tüm odalarda modern mobilyalar ve çalışma masası bulunmaktadır. Odalar 2, 3 veya 4 kişiliktir.

Temizlik:
Odalar hafta içi her gün temizlenmektedir.
Çarşaflar (havlular hariç) yurt tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir.

Üç öğün yemek:
Yurt konaklaması tam pansiyon olarak sunulur.

Aktiviteler

Öğrenciler dersler ve yemeklerden sonra düzenlenen günlük aktivite programlarına kurs programına dahil olarak hiçbir ekstra ücret ödemeden katılabilirler. Aktivite ve gezi programları öğrencilerin sosyal ilişkilerini geliştirmeye ve pratik yapabilmeleri için uygun ortamların oluşturulmasına yöneliktir. Aktivite programları dersleri aksatmayacak şekilde organize edilmiştir. Haftanın 7 günü öğle ve akşam aktiviteleri planlanmıştır.

- Munich, Ulm ve Augsburg şehir gezisi ile Ludwig kalesi gibi yerlere geziler düzenlenir.
- Her akşam yapılan dans, tiyatro, müzik aktivitelerinin yanısıra hoş geldin ve güle güle partileri ile film akşamları hoşça vakit geçirmeniz için bulunmaz fırsatlardır.
- Spor aktiviteleri olarak ise basketbol, futbol, voleybol, masa tenisi, yüzme gibi etkinlikler sunulmaktadır.

Güvenlik

Yaz okulu programında olan öğrenciler sigara içemez, alkol satın alamaz veya kullanamazlar. Öğrenci velisinin özel izni olmadıkça derslere, aktivitelere ve diğer tüm okul organizasyonlarına katılım zorunludur. Yurtlarda görevli personeller 24 saat boyunca öğrencileri gözetim altında tutar ve öğrenciler onlardan her zaman yardım isteyerek her konuda danışabilirler. Bir takım lideri en fazla 10 kişilik grupla ilgilenmektedir. Takım liderleri sürekli olarak öğrencinin kişisel ihtiyaç ve istekleri ile ilgilenerek onların rehberlik ve danışmanlığını üstlenmektedirler. Takım liderleri sorumluluk sahibi, dışa dönük, ilgili ve yardımsever kişilik özelliklerine sahip adaylar arasından seçilip, dikkatlice denetlenirler.