Almanya Berlin 14-17 Yaş Yaz Kursu

Berlin Yaz Okulu

Berlin gibi büyük bir şehrin yanıbaşında böylesine güzel ve huzur dolu bir yer olduğunu gördüğünüzde çok şaşıracaksınız. Berlin Riverside yaz kampı Berlin'de bulunan 2 büyük nehirden biri olan Havel nehrinin hemen kenarındadır. Havel nehri genişliği ve düşük debisiyle küçük bir göl gibidir. Eğitim için mükemmel bu ortamda öğrencilerimiz Almanca derslerinden arta kalan zamanlarda zengin sosyal ve sportif aktivitelerle eğlenceli vakit geçirirler.

almanca kursuGüzel ve modern kampüste yurt binası, büyük bir bahçe, pilaj voleybolu kortu, fitness salonu, kafeterya ve su sporları imkanı bulunmaktadır. Okulumuz Berlin şehir merkezine sadece 20 dk lik mesafededir. Şehir merkezinin bu kadar yakın olmasından dolayı Berlin'de görülmesi gereken hemen her yer gezi planının içerisinde yer almaktadır. Ayrıca Berlin şehir merkezine yapılan gezilerde Berlin'in en meşhur cafe ve alışveriş mekanlarına da gidilmektedir.

Almanca Kursu

Yaz okulunda dersler Pazartesi'den Cuma'ya haftada 20 derstir.

berlin yaz kampıGezi ve aktivite planına göre değişebilmekle birlikte Almanca dersleri genellikle 09:00-12:30 veya 15:15-18:45 saatleri arasındadır.

Öğrencilerin Almanca seviyelerini (Anfänger, Grundstufe, Mittelstufe, Fortgeschritten) ölçmek için okula geldikleri ilk gün seviye tespit sınavı yapılır ve sınıfları belirlenir.

- Her bir ders süresi 45 dakikadır ve her sınıfta en fazla 12 öğrenci bulunmaktadır.
- Derslerde karşılıklı konuşma ve iletişim ön plandadır; öğrencilerin öğrendiklerini arkadaşları ile konuşarak pekiştirmeleri ve kalıcı hale getirmeleri amaçlanır.
- Her seviyede Almanca bilgisine sahip adaylar için gruplar oluşturulmaktadır.
- Kampa 30 farklı ülkeden öğrenci gelmektedir ve ortak iletişim dili Almanca'dir.
- Her öğrenci kurs bitiminde başarısına bağlı olarak sertifika alır.

Konaklama

Bu program için konaklama başlangıç ve bitiş günleri Pazar'dır.

Öğrenci Yurdu
Kampüste pek çok ülkeden gelen yaşıtlarınızla birlikte yaşarsınız. Özel wc - banyosu bulunan 2, 3 veya 4 kişilik odalarda konaklarsınız. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri dahil tam pansiyon bir konaklama sunulmaktadır.

Odalar:
Tüm odalarda modern mobilyalar ve çalışma masası bulunmaktadır. Özel wc ve banyosu bulunan odalar 2, 3 veya 4 kişiliktir. Düzenleme erkek ve kız öğrenciler ayrı bölümlerde olacak şekilde okul tarafından yapılmaktadır.

Temizlik:
Odalar hafta içi her gün temizlenmektedir.
Çarşaflar (havlular hariç) yurt tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir.

Üç öğün yemek:
Yurt konaklaması tam pansiyon olarak sunulur.

Aktiviteler

almanya yaz okuluÖğrenciler dersler ve yemeklerden sonra düzenlenen günlük aktivite programlarına kurs programına dahil olarak hiç bir ekstra ücret ödemeden katılabilirler. Aktivite ve gezi programları öğrencilerin sosyal ilişkilerini geliştirmeye ve pratik yapabilmeleri için uygun ortamların oluşturulmasına yöneliktir. Aktivite programları dersleri aksatmayacak şekilde organize edilmiştir. Haftanın her günü öğle ve akşam aktiviteleri planlanmıştır.

- Berlin ve Potsdam'a şehir gezileri
- Her gün mutlaka en az 2 sosyal veya sportif aktivite vardır. Hoş geldin partisi, mini test geceleri, film akşamları, açık havada sohbetler, kamp ateşi, plaj voleybolu ve barbekü geceleri gibi
- Kampüs içerisinde yapılan aktivitelere ilaveten her hafta 1 tam gün, 2 yarım gün gezi vardır.

Güvenlik

Bu programda sağlık sigortası fiyata dahil olmayıp, haftalık 15 Euro'dur.
Yaz okulu programında olan öğrenciler sigara içemez, alkol satın alamaz veya kullanamazlar. Öğrenci velisinin özel izni olmadıkça derslere, aktivitelere ve diğer tüm okul organizasyonlarına katılım zorunludur. Yurtlarda görevli personeller 24 saat boyunca öğrencileri gözetim altında tutar. Eğitmenler sürekli olarak öğrencinin kişisel ihtiyaç ve istekleri ile ilgilenerek onların rehberlik ve danışmanlığını üstlenmektedirler.