Almanya Münih 7-17 Yaş Yaz Kursu

Münih Yaz Okulu

münih yaz kampı14-17 yaş arası katılımcılar ortaçağa ait, mükemmel restore edilmiş bir kalede öğrenim görür. Muhteşem imkanlar sunan ve tarihle modernizmi buluşturan bu ortaçağ kalesi Münich şehrinin ortasında, Isar sahilinde bulunmaktadır. Münich'in önemli görülecek yerleri, Hofbräuhaus, Frauenkırche ve Bavaria film stüdyolarına buradan ulaşmak gayet kolaydır. Isar sahilinde mangal ya da Hofbräuhaus'a geziler, Nymphenburg Şatosuna ziyaretler aktivitelerin sadece bir kaçıdır. Ayrıca sadece Münich şehrini değil, okul gezilerinde şehrin etrafındaki yerleride tanıma ve görme fırsatına sahip olabileceksin...

münihde almanca12-17 yaş arasında isen Münich şehrinin güneyinde Alp dağlarının en net göründüğü yerde düzenlenmekte olan bu kampı da tercih edebilirsin. Camdan dışarı bakıldığında ya muhteşem göl yada gösterişli Alp dağları görülür. Eğer spor yapmayı ve macerayı seviyorsanız, macera kampı olarak adlandırdığımız bu kamp tam anlamıyla olağanüstüdür. GPS ile keşif gezileri yapabilir, bir sal inşa edebilir veya kamp ateşi eşliğinde uyuyabilirsin. Kurs alanı Münich şehrine 50 km uzaklıktadır. Haftada iki kez Münich şehrine gezi yapılmaktadır. Ayrıca yarım günlük gezilerde Olimpiyat Stadyum, şato Nymphenburg veya Hofbräuhaus'ı görebilirsin...

almanca okulu7-14 yaş arasında isen tipik Baverya Alp köyü olan ve Münich'in 40 km güneyinde düzenlenmekte olan bu yaz kampını tercih edebilirsin. Birçok Alman bu bölgede yaz tatillerini geçirmektedir. Alman öğrencilerinde aktivite programlarına katıldığı dil okulu kampımızda Alman öğrencilerle Almanca konuşabileceğiniz imkanlara da sahip oluyorsunuz. Kampüs Alp dağlarında ve deniz seviyesinden 800 metre yükseklikte bulunmaktadır. Haftada en az 2 kez Almanya'nın en güzel şehirlerinden biri olan Münih'e geziler düzenlenmektedir.

Almanca Kursu

Yaz okulunda dersler Pazartesi'den Cuma'ya haftada 20 derstir.

berlin yaz kampıGezi ve aktivite planına göre değişebilmekle birlikte Almanca dersleri genellikle 09:00-12:30 veya 15:15-18:45 saatleri arasındadır.

Öğrencilerin Almanca seviyelerini (Anfänger, Grundstufe, Mittelstufe, Fortgeschritten) ölçmek için okula geldikleri ilk gün seviye tespit sınavı yapılır ve sınıfları belirlenir.

- Ders süresi 45 dakikadır.
- Her sınıfta en fazla 12 öğrenci bulunmaktadır.
- Derslerde karşılıklı konuşma ve iletişim ön plandadır; öğrencilerin öğrendiklerini arkadaşları ile konuşarak pekiştirmeleri ve kalıcı hale getirmeleri amaçlanır.
- Her seviyede Almanca bilgisine sahip adaylar için gruplar oluşturulmaktadır.
- Kampa 30 farklı ülkeden öğrenci gelmektedir ve ortak iletişim dili Almanca'dır.
- Her öğrenci kurs bitiminde başarısına bağlı olarak sertifika alır.

Konaklama

Bu program için konaklama başlangıç ve bitiş günleri Pazar'dır.

Öğrenci Yurdu
Kampüste pek çok ülkeden gelen yaşıtlarınızla birlikte yaşarsınız. Özel banyosu bulunan odalarda konaklarsınız. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri dahil tam pansiyon bir konaklama sunulmaktadır.

Odalar:
Tüm odalarda modern mobilyalar ve çalışma masası bulunmaktadır. Özel wc ve banyosu bulunan odalar 2, 3 veya 4 kişiliktir. Düzenleme erkek ve kız öğrenciler ayrı bölümlerde olacak şekilde okul tarafından yapılmaktadır.

Temizlik:
Odalar hafta içi her gün temizlenmektedir.
Çarşaflar (havlular hariç) yurt tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir.

Üç öğün yemek:
Yurt konaklaması tam pansiyon olarak sunulur.

Aktiviteler

Öğrenciler dersler ve yemeklerden sonra düzenlenen günlük aktivite programlarına kurs programına dahil olarak hiç bir ekstra ücret ödemeden katılabilirler. Aktivite ve gezi programları öğrencilerin sosyal ilişkilerini geliştirmeye ve pratik yapabilmeleri için uygun ortamların oluşturulmasına yöneliktir. Bu aktiviteler özellikle Almancanizi ders saatleri dışında kullanmanız ve pratiğinizi arttırmanız açısından çok etkili olmaktadır.

- Münih gezisi, Olimpiyat stadyumu, şato Nymphenburg ya da Salzburg gezisi
- Her gün mutlaka en az 2 sosyal veya sportif aktivite... Hoş geldin partisi, mini test geceleri, film akşamları, açık havada sohbetler, kamp ateşi, plaj voleybolu ve barbekü geceleri gibi
- Kampüs içerisinde yapılan aktivitelere ilaveten her hafta 1 tam gün, 1 yarım gün gezi düzenlenmektedir.

Güvenlik

Bu programda sağlık sigortası fiyata dahil olmayıp, haftalık 15 Euro'dur.
Yaz okulu programında olan öğrenciler sigara içemez, alkol satın alamaz veya kullanamazlar. Öğrenci velisinin özel izni olmadıkça derslere, aktivitelere ve diğer tüm okul organizasyonlarına katılım zorunludur. Yurtlarda görevli personeller 24 saat boyunca öğrencileri gözetim altında tutar. Eğitmenler sürekli olarak öğrencinin kişisel ihtiyaç ve istekleri ile ilgilenerek onların rehberlik ve danışmanlığını üstlenmektedirler.