Fethiye 18 Yaş Altı İngilizce Yaz Okulu

Fethiye Yaz Okulu

fethiyede ingilizceFethiye yaz okulu her geçen gün artan popülerliğiyle sadece Türkiye'den değil Dünya'nın her yerinden binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye'nin güney batısında yer alan ve bir liman kenti olan Fethiye, dünyaca ünlü bir tatil cennetidir. 7000 den fazla İngiliz vatandaşının sürekli olarak ikamet etmekte olduğu şehir aynı zamanda "Küçük İngiltere" olarak da isimlendirilmektedir. Farklı ülkelerden gelen öğrencilerle beraber İngilizce'yi ana dili İngilizce olan öğretmenlerden öğrenip, günlük hayat içerisinde aktif olarak kullanarak "sanki İngilteredeymişsiniz gibi" İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

türkiyede kampFethiye yaz kampı, öğrencilerimizin sürekli olarak İngilizce pratik yapmasını, öz güven ve sorumluluk sahibi olmalarını sağlamaya yönelik aktiviteler ve takım oyunlarıyla, İngilizce dil eğitiminin konbine edildiği eğlenceli bir yaz okulu programıdır. Sezon süresince yabancı öğrenci oranının %80 lerin üzerinde olmasından dolayı öğrencilerimiz dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilerle birlikte, yine dünyanın en güzel tatil bölgelerinden birinde unutulmaz bir yaz tatili geçirme fırsatına kavuşurlar.

İngilizce Kursu

İngiliz öğretmenlerle haftalık 15 saat ders ve yanında kalacağınız İngiliz aile ile sürekli İngilizce pratik yapma imkanı... Ayrıca okulumuz öğretmenlerinin ve Fethiye'de yaşayan diğer İngiliz ailelerin katılımıyla düzenlenen "Coffee and Conversation Club" olanağıyla öğrenilen bilgileri kalıcı hale getirme eğitimi..

Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin bulunduğu uluslararası sınıflarımız en fazla 15 kişiliktir.

Yaz kampında İngilizce kursları öğrencilerin yaş ve seviyelere göre, akademik direktörümüz ve uzman İngiliz öğretmen kadromuz tarafından hazırlanmıştır. Programların öncelikli amacı, öğrencilerimizin İngiliz öğretmenler eşliğinde daha fazla pratik yaparak konuşma, anlama kabiliyetlerini ve sosyal becerilerini geliştirmek, kendilerine öz güvenlerini kazanmalarına yardımcı olmak, aynı zamanda eğlenceli bir yaz geçirmelerini sağlamaktır.

fethiye yaz okuluBütün dersler, yemyeşil bir bahçe ve yüzme havuzunun bulunduğu kampus içerisindeki modern ve tam donanımlı sınıflarda, ana dili İngilizce olan öğretmenler tarafından verilmektedir. Yüksek hızlı internet bağlantısı ve kütüphanemiz sürekli olarak öğrencilerimizin kullanımına açıktır. Merkezimiz deneyimli, kalifiye, birinci sınıf seviyede uzman bir kadro tarafından yönetilmektedir.

Minimum kurs süresi 2 haftadır. Kurs sonunda katılımcılara katılım sertifikası verilir.

İnteraktif öğrenim için gerekli donanımların ve akıllı tahtaların bulunduğu sınıflarımızda, öğrencilerimize daha aktif bir şekilde İngilizce konuşturmayı, takım çalışması becerilerini, yaratıcılıklarını, farklı ülkelerden ve kültürlerden gelen öğrencilerle birlikte geliştirmelerini, diğer taraftan da, sosyal konular (çevre, ekoloji, enerji verimliliği vb.) üzerinde durarak bilinirliklerini arttırmayı amaçlamaktayız.

Konaklama

Öğrenci Yurdu
kamp aktivitelerTüm katılımcılar yaşlarına (10-12 yaş, 13-14 yaş, 15-16 yaş gibi) cinsiyetlerine ve İngilizce seviyelerine göre gruplandırılır. 33 bin m² lik bir alanda kurulmuş ve denize uzaklığı araç ile 5 dakika olan kampüsümüzde yüzme havuzu, futbol sahası, basketbol sahası, tenis kortu, spor merkezi, restoran, kafeterya ve dinlenme alanları bulunmaktadır.

İngiliz grup liderlerimiz, öğrencilerimize her konuda destek olabilmek amacıyla sürekli kampüste bulunmaktadırlar. Öğrencilerimiz, konforlarını sağlamak için dizayn edilmiş rezidanslarda, İngiliz grup liderleri ile birlikte kalmaktadır.

Geniş bir bahçe içinde yer alan rezidansımızda, yüzme havuzu, bilgisayar laboratuvarı, dinlenme alanları ve kablosuz internet bağlantısı bulunmaktadır.

Odalar:
Odalarımız 4 kişilik olup, her odada klima, banyo ve tuvalet bulunmaktadır.

Temizlik:
Çarşaflar (havlular hariç) yurt tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir. Odalar günlük temizlikten geçer ve haftada bir detaylı olarak temizlenir.

Üç öğün yemek:
Program süresince sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği açık büfe olarak sunulur.

İngiliz Aile Yanı
16 yaş ve üzerindeki katılımcılar için idealdir.

Öğrencilerimiz Fethiye'de yerleşik olarak yaşayan ve ana dilleri İngilizce olan, okulumuz tarafından sürekli olarak kontrol edilen ailelerin yanında konaklar. Tüm aileler Fethiye bölgesinde ikamet etmektedir ve özellikle okula yakın mesafedeki aileler tercih edilmektedir. Aile detayları başvuru işlemlerinizi gerçekleştirdiğinizde adres ve telefon numaralarını da içerecek şekilde velilere bildirilir, talep edilmesi halinde gerek kurs başlangıcından önce gerekse kurs süresince aile değişikliği yapılabilir.

Odalar:
Aile yanında odalar 2 kişilik olup, her ailede ortalama 3-4 öğrenci kalacaktır.

Temizlik:
Çarşaflar (havlular hariç) aile tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir. Odalar günlük temizlikten geçer ve haftada bir detaylı olarak temizlenir.

Üç öğün yemek:
Program süresince kahvaltı ve akşam yemeği aile yanında öğle yemeği ise okul kampüsünde yenecektir.

Fethiye Yaz Okulları Aktivite ve Güvenlik

türkiye yaz okuluÖğrenciler dersler ve yemeklerden sonra düzenlenen günlük aktivitelere ekstra ücret ödemeden katılabilirler. Aktivitelerde öğrencilerin öğrendiklerini pratiğe dökebilmesi için uygun ortamlar oluşturulması amaçlanır. Aktiviteler sırasında her 10 öğrenciye bir grup lideri eşlik etmektedir.

Örnek geziler;
- Hafta sonunda tam gün, yarım gün geziler (12 adalara yat turu, Aquapark gezisi, Göcek'e yat turu vb.)

Akşam aktiviteleri:
- Aile yanında karaoke geceleri, sinema gecesi, hoş geldin ve güle güle partileri gibi birçok aktiviteler

Eğlenceli aktiviteler:
- Oyunlar, kabareler, gösteriler, binicilik, voleybol, basketbol, tenis gibi sportif faaliyetler, sanat ve dans dersleri
- Nintendo Wii, Play Station oyun odaları
- Kampüs içerisinde bulunan sinema klubü kullanımı, dans şovları, partiler

Örnek aktivite planı için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Güvenlik

Aile yanı konaklama ile okul arasında karşılıklı olarak ücretsiz servis hizmeti bulunmaktadır.

Okul personeli öğrencileri 24 saat boyunca gözetim altında tutar ve öğrenciler onlardan her zaman yardım isteyerek her konuda kendilerine danışabilirler. Okul personeli gün içerisinde daima kampüs ve yurttadır. Her grubun başında deneyimli takım liderlerimiz bulunmaktadır. Öğrencilerimiz ailelerinin isteği doğrultusunda ve ek bir ücret karşılığında Antalya veya Dalaman havaalanından karşılanıp aile yanına yerleştirilir. Fethiye otogarından karşılama hizmetimiz ise ücretsizdir.

Ayrıca kampüsümüzde 24 saat açık revir ve görevli hemşire bulunmaktadır.kamp kurs
Büyük resim için tıklayınız.