Malta St Martin's College 13-17 Yaş İngilizce Yaz Kursu

Malta St Martin's College

malta dil okuluMalta'da yıl boyu Malta'lı öğrencilere eğitim veren St. Martin's College yaz aylarında ise birçok ülkeden gelen yüzlerce öğrenciye güvenli ve eğlenceli bir ortamda yaz kampları sunmaktadır. Okulun aktiviteler içeren yaz okulu programlarına Malta'lı öğrencilerde katıldığı için yaz okulu programına katılan öğrencilerimizin ana dili İngilizce olan arkadaş edinebilmeleri ve öğrendikleri İngilizceyi sadece İngilizce konuşan yaşıtlarıyla pratiğe dökebilme imkanları oldukça fazladır.

Denizi, sahilleri, tarihi dokusu, canlı şehir hayatı, özellikle yaz aylarında artan yabancı öğrenci nüfusu ile Malta, İngilizce eğitimi için her geçen gün çok daha fazla tercih edilmektedir.

İngilizce Kursu

yaz kampıHaftada 45'er dakikalık 20 ders

Uluslararası öğrencilerden oluşan en fazla 15 kişilik sınıflar

İngilizce dersleri Pazartesi'den-Cuma'ya verilmektedir

Modern ve klimalı sınıflar

Konaklama

Öğrenci Yurdu
Öğrenciler okula 30 dk., meşhur St. Pauls Bay sahiline ise 500 m. mesafede bulunan 4 yıldızlı otel standartında olan Crown Plaza da konaklar. Okul, aktivite alanları, etkinlikler ve konaklama arasındaki tüm ulaşım okul otobüsüyle ve rehber öğretmenler eşliğinde yapılır.

Odalar:
Odalar 3-4 kişiliktir, her odada özel banyo bulunur.

Temizlik:
Çarşaflar (havlular hariç) yurt tarafından tahsis edilir ve 2-3 günde değiştirilir. Odalar günlük temizlikten geçer, haftada bir ise detaylı olarak temizlenir.

Üç öğün yemek:
Tüm yemekler yurtta açık büfe olarak sunulur. Düzenlenen hafta sonu gezilerinde ise piknik sepetleri verilir. Aktivite planına göre bazı günlerde öğle yemekleri paketlenmiş olarak verilebilir.

Aile Yanı
Özenle seçilen, okul tarafından düzenli olarak ziyaret edilen ve İngilizce konuşan ailelerin yanında konaklanır. Tüm aileler Malta Turizm Bakanlığı tarafından onaylı ve okul konaklama servisi tarafından düzenli olarak ziyaret edilip kontrol edilen ailelerdir. İngilizce pratiği açısından, yabancı bir kültürü tanımak ve anlamak açısından bulunmaz bir fırsattır. Aile yanı konaklamalarda okula mesafe ortalama 20 dk. olup, ulaşım yurt seçeneğinde olduğu gibi okul otobüsleriyle ve rehber öğretmenler eşliğinde sağlanır.

Odalar:
Odalar 2-3 kişiliktir.

Temizlik:
Çarşaflar (havlular hariç) aileler tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir. Odalar günlük temizlikten geçer ve haftada bir detaylı olarak temizlenir.

Üç öğün yemek:
Tüm öğünler aile tarfından sağlanır. Hafta sonu gezileri için ise piknik sepetleri hazırlar. Bazı günlerde öğle yemekleri paketlenmiş olarak sunulabilir.

Aktiviteler

ingilizce kursuÖğrenciler, dersler ve yemeklerden sonra düzenlenen günlük aktivite ve gezi programlarına kurs programına dahil olarak hiçbir ekstra ücret ödemeden katılabilirler.

Örnek geziler;
- Hafta sonunda bir tam gün gezi (Golden Bay Beach Trip, Malta Kalesi ve müzesi gibi)
- Yarım günlük geziler (Mediterraneo Marine Park, Valetta gezisi, su parkı gezileri gibi

Akşam aktiviteleri:
- Hafta içi 4 akşam eğlenceli aktiviteler düzenlenir. (Partiler, barbekü gecesi gibi)

Günlük aktiviteler:
- Oyunlar, kabareler, gösteriler, karting günleri, çevre gezileri
- Sportif faaliyetler (futbol, su topu, voleybol gibi takım sporları)

Güvenlik

Okul personeli öğrencileri 24 saat boyunca gözetim altında tutar ve öğrenciler her zaman yardım isteyerek her konuda kendilerine danışabilirler. Okul personeli gün içerisinde daima kampüs ve yurttadır.
Okul, konaklama, etkinlikler ve geziler için ulaşım okul otobüsleriyle sağlanır.
Avrupa güvenlik standartlarındaki aktivite merkezleri, konusunda uzman personel ve Malta Turizm Bakanlığı tarafından sürekli incelenmektedir.
Tüm yemekler sıkı sağlık ve güvenlik kurallarına bağlı kalınarak hazırlanmaktadır. (HACCP)