KKTC, Girne 8-17 Yaş İngilizce Yaz Kursu

KKTC - Girne

Kıbrıs’ın tarihi 9000 yıl öncesine dayanmaktadır. Kıbrıs, eşsiz doğası, tertemiz sahilleri ve tarih boyunca Kuzey Kıbrıs’ta yaşamış pek çok medeniyet ve kültüre şahitlik eden anıtları ile görülmeye değer bir adadır. Yazın en güzel yaşandığı coğrafyalardan biri olan Kıbrıs adasında, Beşparmak dağlarının eteklerinde kurulmuş olan modern eğitim kampüsü öğrencilere güvenli bir ortamda yaz okulu seçenekleri sunmaktadır. kıbrıs yaz okuluFarklı yaş grupları için özel tasarlanmış eğitim programları ile öğrenciler, değişik kültürlerle tanışma ve kaynaşma imkanı bulurken yabancı dil öğrenme ve eğlenmenin tadını bir arada çıkarmaktadır. Yaz okulumuz Akdenizin eşsiz güzelliğini keşfedecek olan öğrencilerine unutulmaz bir yaz deneyimi kazandırırken eğlenerek yabancı dil öğrenmenin heyecanını da aşılar.

İngilizce Kursu

• Yaz okulunda tüm dersler İngilizce’dir ve anadili İngilizce olan öğretmenler tarafından verilmektedir.

• Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin bulunduğu sınıflar en fazla 15 kişiliktir.

Tam donanımlı ve bilgisayarlı dil laboratuarlarında interaktif İngilizce dil eğitimi ve gruplar halinde karşılıklı konuşma çalışmaları yapılmaktadır.

Yaz kamplarımızda, çok çeşitli aktiviteler, sosyal ve kültürel etkinlikler bulabilirsiniz. Kıbrıs’ı ve ada halkını tanımak için düzenlediğimiz ders dışındaki aktivite programlarımız öğrencilere sınıfta öğrendikleri İngilizce bilgisini kullanma fırsatı sunar.

Katılımcılara İngilizce seviye tespit sınavı uygulanır. İngilizce seviyesi ve yaşa göre gruplar belirlenir. Katılımcı profilinin %90 dan fazlası yabancıdır ve ortak iletişim dili İngilizcedir.

Konaklama

Öğrenci Yurdu
Yaz okullarımızda yurtlar, öğrenciler arasında güçlü arkadaşlık bağları kurulmasını sağladığından, öğrenciler için oldukça idealdir. Erkek ve kız yurtları, binanın iki farklı cephesinde konumlandırılmıştır. Bütün yurt odaları ferah, aydınlık ve öğrencilerin güvenli bir atmosferde ikamet etmelerini sağlayacak şekildedir.

Rezidans, okula 5 dakika yürüme mesafesindedir.

Odalar:
Öğrenci yurtlarında resepsiyon, TV, kablosuz internet, buzdolabı, telefon, klima, gardırop, banyo, çalışma odası, temizlik hizmeti, 24 saat güvenlik, ortak mutfak, ortak çamaşırhane bulunmaktadır.

Temizlik:
Çarşaflar (havlular hariç) yurt tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir. Odalar günlük temizlikten geçer ve haftada bir detaylı olarak temizlenir.

Üç öğün yemek:
Program süresince kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği fiyata dahildir.

Aktiviteler

kktc ingilizce kursuÖğrenciler dersler ve yemeklerden sonra düzenlenen günlük aktivite ve gezi programlarına kurs programına dahil olarak hiçbir ekstra ücret ödemeden katılabilirler.

Örnek geziler;
• Arkeolojik geziler, "Kıbrıs'ı tanıyalım" gezi ve piknikleri, müze ziyaretleri
• Eğitim Gezileri: Karpaz'a gezi ve kamp kurma, Kaplumbağa Plajı’nı ziyaret

Akşam aktiviteleri:
• Partiler, animasyon gösterileri, yarışmalar, barbekü geceleri, takım oyunları, hoş geldin ve güle güle partileri gibi birçok aktiviteler

Eğlenceli aktiviteler:
• Tenis, dalış, eskrim, plaj voleybolu, yarışmalar, görsel ve müzikal sanatlar

Örnek aktivite planı için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Güvenlik

Okul personeli öğrencileri 24 saat boyunca gözetim altında tutar ve öğrenciler onlardan her zaman yardım isteyerek her konuda kendilerine danışabilirler. Okul personeli gün içerisinde daima kampüs ve yurttadır. Öğrencilerimiz ailelerin isteğine göre havaalanından ya da otogardan karşılanıp, rezidanslara yerleştirilir. Her grubun başında deneyimli takım liderlerimiz bulunmaktadır.

Kampüsümüzde görevli hemşire bulunmaktadır.

Ulaşım hizmetleri, havaalanı transferleri okulumuzun servis araçları tarafından sağlanmakta olup program ücretine dahildir.