KKTC, Girne 17 Yaş üzeri İngilizce Yaz Kursu

KKTC - Girne

9000 yıllık medeniyet tarihi ile Kıbrıs adası Akdenizin en gözde merkezlerinden biridir. Kıbrıs, eşsiz doğası, tertemiz sahilleri ve tarih boyunca Kuzey Kıbrıs'da yaşamış pek çok medeniyet ve kültüre şahitlik eden anıtları ile görülmeye değer bir adadır. Girne ise doğal güzellikleri, yemyeşil coğrafyası, tarihi dokusu ve bu özelliklerle örtüşen yapılaşma tarzıyla Kıbrıs'ın incisi ve en güzel şehridir. Yazın en güzel yaşandığı coğrafyalardan biri olan Kıbrıs adasında, Beşparmak dağlarının eteklerinde kurulmuş olan modern eğitim kampüsümüz öğrencilere güvenli bir ortamda mükemmel yaz okulu seçenekleri sunmaktadır. Farklı yaş grupları için özel tasarlanmış eğitim programları ile öğrenciler, değişik kültürlerle tanışma ve kaynaşma imkanı bulurken yabancı dil öğrenme kıbrıs plajve eğlencenin tadını bir arada çıkarmaktadır. Yaz okulumuz, Akdeniz'in eşsiz güzelliğini keşfedecek olan öğrencilerine, unutulmaz bir yaz deneyimi yaşatırken yabancı dil öğrenmenin heyecanını da aşılar.

İngilizce Kursu

- Yaz okulunda tüm dersler İngilizce'dir ve anadili İngilizce olan öğretmenler tarafından verilmektedir.

- Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin bulunduğu sınıflar en fazla 15 kişiliktir.

Tam donanımlı ve bilgisayarlı dil laboratuarlarında interaktif İngilizce eğitimi ve gruplar halinde karşılıklı konuşma çalışmaları yapılmaktadır.

Yaz kamplarımızda, çok çeşitli aktiviteler, sosyal ve kültürel etkinlikler bulabilirsiniz. Kıbrıs'ı ve ada halkını tanımak için düzenlediğimiz ders dışındaki aktivite programlarımız öğrencilere sınıfta öğrendikleri İngilizce bilgisini kullanma fırsatı sunar.

Katılımcılara İngilizce seviye tespit sınavı uygulanır ve dil düzeylerine göre gruplar belirlenir. Katılımcı profilinin %90 dan fazlası yabancıdır ve ortak iletişim dili İngilizcedir.

Konaklama

Öğrenci Yurdu
Yaz okullarında yurtlar, öğrenciler arasında güçlü arkadaşlık bağları kurulmasını sağladığından, öğrenciler için oldukça idealdir. Erkek ve kız yurtları, binanın iki farklı cephesinde konumlandırılmıştır. Bütün yurt odaları ferah, aydınlık ve öğrencilerin güvenli bir atmosferde ikamet etmelerini sağlayacak şekildedir.

Rezidans, okul arasında servis hizmeti bulunmaktadır.

Odalar:
Öğrenci yurtlarında resepsiyon, TV, kablosuz internet, buzdolabı, telefon, klima, gardırop, banyo, çalışma odası, temizlik hizmeti, 24 saat güvenlik, ortak mutfak, ortak çamaşırhane bulunmaktadır.

Temizlik:
Çarşaflar (havlular hariç) yurt tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir. Odalar günlük temizlikten geçer ve haftada bir detaylı olarak temizlenir.

Yemek:
Program süresince kahvaltı ve akşam yemeği fiyata dahildir. Öğle yemeği ise kampüs içerisinde bulunan kafeteryalardan temin edilebilir. En fazla 20 TL günlük yemek ihtiyacını karşılamak için yeterlidir.

Aktiviteler

18 yaş üstü adayların aktivite programlarına katılımları isteğe bağlıdır.

ingilizce yaz okuluÖrnek geziler;
- Arkeoloji müzesine ve sanat müzesine gezi
- Lefkoşe, Magosa, Güzelyurt gibi çevre şehirlere geziler

Akşam aktiviteleri:
- Partiler, yarışmalar, barbekü geceleri, dans derleri, sinema geceleri, hoş geldin ve güle güle partileri gibi birçok aktiviteler

Eğlenceli aktiviteler:
- Tenis, dalış, eskrim, plaj voleybolu, yarışmalar, görsel ve müzikal sanatlar

Örnek aktivite planı için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Güvenlik

Okul personeli gün içerisinde daima kampüs ve yurttadır. Öğrencilerimiz havaalanından karşılanıp, rezidanslara yerleştirilir.

Ulaşım hizmetleri ve havaalanı transferleri okulumuzun servis araçları tarafından sağlanmakta olup program ücretine dahildir.