Fransa Cannes 13-17 Yaş Fransızca Yaz Kursu

Cannes

Tarihi sarayları, gösterişli ve lüks otelleri, tertemiz plajları ve festivalleri ile 70 bin nüfuslu küçük ancak popüler bir akdeniz şehridir. Okulumuz şehir merkezinde olup sahile bir kaç dakikalık mesafededir.

Antibes'den 10 km, Nice'den 35 km uzaklıktadır. Saint-Tropez ve Monaco ise çok yakın mesafelerdedir. Yaz kış canlı bir şehir olan Cannes ücretsiz aktiviteleri, yıl boyu düzenlenen sayısız konserleri, güneşi ve sahili ile sıkılmadan eğitim alınbabilecek mükemmel bir şehirdir.

Şehirde ulaşım oldukça rahattır ve şehir içinde toplu taşımacılık çok gelişmiştir. Gece gündüz toplu taşım araçları çalışmaktadır.

- Antibes'e 10 km uzaklıktadır.
- Monte Carlo'ya 55 km uzaklıktadır.
- Nice havaalanına 35-40 dk lık mesafededir.
- Paris'e uçakla 1 saat 20 dakika, hızlı trenle 4 saattir.
fransızca yaz kampı
Fransızca Kursu

Standart Fransızca Kursu

Haftada 45'er dakikalık 20 ders

Pazartesi Cuma sabah 8:45 - öğlen 12:00 arası Fransızca dersleri

Her bir sınıfta en fazla 15 öğrenci

Yoğun Fransızca Kursu

Haftada 45'er dakikalık 26 ders

Pazartesi Cuma sabah 8:45 - öğlen 12:00 arası Fransızca derslerine ilave olarak Salı ve Perşembe günleri 14:00 den 16:15 e kadar ekstra dersler

Sabah derslerinde her sınıfta en fazla 15 öğrenci, öğleden sonra derslerinde her sınıfta en fazla 8 öğrenci

yaz okulu konaklama fransa

Konaklama

Öğrenci Yurdu
30,000 m² bahçe içerisinde tarihi bir bina olan öğrenci yurdu 120 öğrenci kapasitelidir ve yerel plajları ile ünlü olan La Croisette ye bir kaç km lik mesafededir. Kampüs Cannes şehrinin tam merkezindedir ve kampüs içerisinde ders çalışma salonları, çift kişilik odalar, yüzme havuzu, büyük bir retaurant, aktivite alanları bulunur.

Odalar:
Geniş ve tam teçhizatlı yatak odaları 2 kişiliktir. Her 2 oda ortak bir banyoyu kullanmaktadır. Kızlar ve erkekler ayrı bölümlerde konaklar.

Temizlik:
Çarşaflar (havlular hariç) yurt tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir. Odalar günlük temizlikten geçer ve haftada bir detaylı olarak temizlenir.

Üç öğün yemek:
Tüm yemekler kampüste açık büfe olarak sunulur. Düzenlenen hafta sonu gezilerinde ise piknik sepetleri verilir.

Aile Yanı
Özenle seçilen ve okul tarafından düzenli olarak ziyaret edilen ana dili Fransızca olan ailelerin yanında konaklanır. Okula yürüme mesafesindeki aileler tercih edilmekte olsa da geç rezervasyonlarda okula tek araçlık mesafede bulunan ailelerde olabilmektedir. Aile ilk günlerde öğrenci ile beraber okula gidip gelir, sonraki günlerde ise öğrencinin yürüyerek veya toplu taşım araçları ile okula gitmesi gerekir.

Odalar:
Geniş ve tam teçhizatlı yatak odaları 2 kişiliktir.

Temizlik:
Çarşaflar (havlular hariç) aileler tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir. Odalar günlük temizlikten geçer ve haftada bir detaylı olarak temizlenir.

Üç öğün yemek:
Aile hafta içi her gün okulda yenen öğlen yemekleri hariç tüm öğünleri öğrenciye sağlar. Hafta sonu gezileri için ise piknik sepetleri hazırlar.

yaz okulu konaklama fransa

Aktiviteler

Öğrenciler dersler ve yemeklerden sonra düzenlenen günlük aktivite ve gezi programlarına kurs programına dahil olarak hiçbir ekstra ücret ödemeden katılabilirler. Örnek geziler;
- Hafta sonunda tam günlük (Lérin Adaları, Nice veya aqua park gezisi gibi) geziler
- Hafta içinde yarım günlük (Monaco, Cannes, Marineland vb.) gezileri

Öğleden sonra aktiviteleri
-; Yelken dersleri ve sahilde eğlenceler

Akşam aktiviteleri:
- Eğlenceli aktiviteler, oyunlar, yarışmalar, kabareler, olimpik oyunlar, gösteriler, temalı aktiviteler vb.,
- Barbekü geceleri veya temalı yemek akşamları

Güvenlik

Her türlü transfer hizmeti için okulun ücretsiz servis hizmeti bulunmaktadır. Okul personeli öğrencileri 24 saat boyunca gözetim altında tutar ve öğrenciler her zaman yardım isteyerek her konuda onlara danışabilirler. Okul personeli gün içerisinde daima kampüstedir. Aile yanı konaklamalarda aileler yardımseverdir ve öğrencilerin dil seviyelerini bilerek konuşmaları konusunda özellikle eğitimlidir.
Avrupa güvenlik standartlarındaki aktivite merkezleri ve eğitim tesisleri konusunda uzman personel tarafından devamlı incelenmektedir.
Okulda yenilen öğle yemekleri sıkı sağlık ve güvenlik kurallarına bağlı kalınarak, tesisin içerisinde hazırlanır (HACCP)