Fransa Biarritz 14-17 Yaş Fransızca Yaz Kursu

Biarritz

fransızca yaz kampiBiarritz Atlantik Okyanusu kıyısında Fransa'nın en prestijli tatil beldelerinden biridir. Atlantik Okyanusu'nun dalgaları ve uçsuz bucaksız kumsalları pek çok sörf severin yıl boyunca bu bölgeye gelmesini sağlar.

Bordeaux' dan 200 km ve İspanya'dan 40 km uzaklıkta olan Biarritz, tatilciler, sörfçüler ve yelkenciler için dünyanın en popüler mekanlarındandır. 160.000 nüfuslu şehir sadece genç, sportif gençler için değil, aynı zamanda konukseverlik, sıcaklık, hareketlilik ve güvenlik arayanlar için de uygundur.

Fransızca Kursu

Standart Fransızca Kursu

Haftada 45'er dakikalık 15 ders

Pazartesi' den Cuma'ya sabah 9:00 - öğlen 11:45 arası Fransızca dersleri

Her sınıfta en fazla 15 öğrenci

Yoğun Fransızca Kursu

Haftada 45'er dakikalık 20 ders

Pazartesi'den Cuma'ya sabah 9:00 - öğlen 12:30 arası Fransızca dersleri

Her sınıfta en fazla 15 öğrenci

fransizca yaz kursu

Konaklama

Öğrenci Yurdu
fransa yaz okulu yurt konaklamaŞehir merkezine sadece 35 dakika mesafede olan yurt binası yemyeşil bahçelerin tam ortasında kurulmuştur. İçerisinde odalar, kafeterya ve masa tenisi bulunmaktadır.

Odalar:
Odalar 3-4 kişiliktir ve tuvalet-banyo odanın içindedir. Kızlar ve erkekler ayrı bölümlerde konarlar.

Temizlik:
Çarşaflar (havlular hariç) yurt tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir. Odalar günlük temizlikten geçer ve haftada bir detaylı olarak temizlenir.

Üç öğün yemek:
Tüm yemekler kampüste açık büfe olarak sunulur. Kahvaltı ve akşam yemekleri kampüste, öğlen yemeği ise kampüs yakınındaki restoranda yenir. Vejetaryen mönü de mevcuttur. Düzenlenen hafta sonu gezilerinde ise piknik sepetleri verilir.

Aile Yanı
Aileler titizlikle belirlenir ve düzenli olarak kontrol edilir. Bütün aileler Biarritz - Anglet - Bayonne bölgesinde, okula en fazla 1 saat uzaklıkta ikamet etmektedirler. Aile yanında konaklamak, öğrencinin hem ailenin günlük yaşantısına dahil olmasına hem de Fransız kültürüne kolayca adapte olmasına yardımcı olur.

Odalar:
Geniş ve tam teçhizatlı yatak odaları 2-4 kişiliktir. Kızlar ve erkekler ayrı bölümlerde konarlar.

Temizlik:
Çarşaflar (havlular hariç) aileler tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir. Odalar günlük temizlikten geçer ve haftada bir detaylı olarak temizlenir.

Üç öğün yemek:
Kahvaltı ve akşam yemekleri aile ile birlikte yenir. Öğle yemeği ve hafta sonu gezileri için aile beslenme çantası hazırlar.

Aile, öğrencinin kursa başladığı ilk pazartesi günü onu okula götürür. Daha sonra öğrenci okula yürüyerek veya toplu taşıma ile en fazla 1 saat süren yolculuk yaparak kendisi gitmelidir. Öğrenciye toplu taşım araçlarını ücretsiz kullanabilmesi için bir kart verilecektir.

Aktiviteler

Öğrenciler dersler ve yemeklerden sonra düzenlenen günlük aktivite ve gezi programlarına kurs programına dahil olarak hiçbir ekstra ücret ödemeden katılabilirler.

- Hafta sonunda tam gün geziler
- Hafta içinde yarım günlük geziler
- Yoğun öğleden sonra ve akşam aktiviteleri

Güvenlik

Okul personeli öğrencileri 24 saat boyunca gözetim altında tutar ve öğrenciler onlardan her zaman yardım isteyerek her konuda kendilerine danışabilirler. Okul personeli gün içerisinde daima kampüs ve yurttadır. Akşam saat 7:30 ve sabah 7:00 saatleri arasında ise nöbetçi personel ve güvenlik görevlileri kampüsü korumaktadır.
Avrupa güvenlik standartlarındaki aktivite merkezleri, konusunda uzman personel tarafından devamlı incelenmektedir.
Tüm yemekler sıkı sağlık ve güvenlik kurallarına bağlı kalınarak ve tesisin içerisinde hazırlanır (HACCP)