Work and Travel Maliyeti, Fiyat ve Ücretler

Work and Travel 2024 fiyatları başvuru yaptığınız döneme göre değişiklik gösterir. Başvurunuzu ne kadar erken yaparsanız, maliyetleriniz de aynı oranda düşecektir. Erken kayıt dönemi indirimlerini kaçırmamak, avantajlı ve uygun work and travel fiyatı ile kayıt olmak için başvuru yapmaya karar verdiğinizde, zaman kaybetmeden işlemlerinizi başlatmanızı tavsiye ederiz. Work and Travel da erken kayıt, program fiyatında önemli avantajlar sağlayacağı gibi, işlemlerinizin erken sonuçlanması, uçak biletinizi erken almanızı ve dolayısıyla düşük ücretler ödemeniz sonucunu ortaya çıkaracaktır. Olası maliyet kalemlerini ve work and travel ücreti ne kadar gibi sorularınıza cevapları aşağıda bulabilirsiniz. Aklınıza takılan sorularda bizimle irtibata geçmekten lütfen çekinmeyin.

İletişim

Full-Self placement nedir? Maliyet analizi ve WAT Program Seçenekleri için tıklayınız.

Work and Travel işleri için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Work and Travel Fiyatlarına neler dahil?

Öğrencilerin ekstra harcamaları, WAT maliyetleri


Kampanyalar ve İndirimler

Konaklama work and travel fiyatına dahil mi?

Work and Travel programında en çok sorulan sorulardan olan konaklamanın fiyata dahil olup olmadığı konusunda birçok aday tereddüt yaşamaktadır. Work and Travel programı temel olarak full placement ve self placement yerleştirme olarak ikiye ayrılır. WAT Program Seçenekleri başlığından detaylarına ulaşabileceğiniz bu iki kategoride eğer işveren ücretsiz konaklama sağlayacağını belirtmişse work and travel fiyatı konaklamayı da içerir ve ek bir ücret ödenmez. İşveren konaklama bedelini adayın haftalık maaşından keserek, ücret karşılığı da sağlayabilir. Work and Travel katılımcısı Amerika Birleşik Devletleri'ne gitmeden önce nerede ve hangi şartlarda çalışacağını bilerek gideceğinden maaşından kesilecek konaklama ücretinin de farkında olacak ve hesaplamalarını ona göre yapacaktır. Bazı durumlarda sponsor veya işveren üçüncü taraflar üzerinden de konaklama sunabilir ve ücret, öğrenci tarafından doğrudan ev sahibine ödenir. Deneyimli adayların kendi konaklamalarını işveren veya sponsor yardımı olmadan ayarladıkları durumlar da mevcuttur. Bu durumda ise kiracı ev sahibi ilişkisi çerçevesinde konaklama maliyetleri adaylar tarafından ödenir.

Work and Travel Ödeme Seçenekleri
Taksitli ödeme
WAT dönüşüne ödeme bırakma X
Erken kayıt dönemi avantajları
Kampanya ve indirimlerden yararlanma

WAT programının genel maliyeti ne kadar tutar?

Work and Travel programı çalışacağınız işi kendinizin bulup bulmamasına göre ikiye ayrılır:

1- Full Placement: Sponsor firma tarafından Amerika'da çalışacağınız iş, konaklama, vize işlemleri için danışmanlık hizmeti, job fair (iş fuarları) lerde işveren ile tanışma vb. gibi imkanların sunulduğu pakettir.

2- Self Placement: Eğer Work and Travel'a ilk kez katılmıyorsanız ya da ABD'de tanıdıklarınız varsa ve kendi işinizi, konaklamanızı kendiniz sağlayabiliyorsanız, bu paketi seçebilirsiniz.

Her iki seçenekte de ABD'de yasal olarak çalışabileceğinizi belgeleyen DS-2019 formu ve sağlık sigortası program ücretlerine dahildir. Ülkemizde work and travel fiyatları genelde 3000$ ile 3500$ arasında değişmektedir. Fiyatlar tercih edilen danışmanlık şirketlerine ve hizmeti sunan ABD merkezli sponsor firmalara göre değişiklik göstermektedir. Work and Travel programı, ABD hükümeti tarafından yetkilendirilen sponsor kuruluşlarca organize edildiğinden Türkiye’ deki yurtdışı eğitim firmalarına ödediğiniz yüksek veya düşük meblağların Work and Travel programının kalitesi üzerinde doğrudan hiçbir etkisi yoktur. Program ücretine ek olarak vize başvuru ücreti, Amerikan Çalışma Bakanlığına ödenen SEVIS ücreti, pasaport masrafları ve uçak bileti masraflarınız olacaktır. Son olarak ilk maaşınızı alana kadar Amerika'da geçinmenize yetecek miktarda cep harçlığını yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Work and Travel programının öğrenciye toplam gidiş maliyeti ortalama 4500$ ile 5000$ arasındadır.