İtalya Lignano 11-17 Yaş İtalyanca Yaz Kursu

Lignano

Lignano, Adriyatik Denizi'ne kadar uzanan, Venice ve Trieste arasında kalan bir yarımadadır. Yaz kış ideal iklim özellikleri sayesinde ünlü bir tatil yöresi olan Lignano, aynı zamanda eğlence ve sporun önemli merkezlerindendir. Hareketli atmosferi ve birçok tesisleri ile Lignano, İtalyanca öğrenme ve boş vakit faaliyetleri açısından mükemmel bir ortamdır. Yaz programımıza kayıt olan gençler dünyanın dört bir yanından gelen diğer gençlerle arkadaşlık kurabilecekleri, eğlenceli ve aktif bir tatil yaşamakla kalmayıp, hepsinden de önemlisi verimli ve pratiğe dönük İtalyanca dersleri ile İtalyanca'yı en iyi şekilde öğrenirler.

Tatillerini İtalyanca öğrenerek geçirmek isteyen uluslararası öğrencilerden oluşan yaz okulumuz, masmavi bir deniz ile yemyeşil çam ormanlarının arasında, Lignano'nun merkez bölgesinde kurulmuştur. Gençlik merkezimizde geniş bir çam ormanı parkı, uzun bir plaj ve çok çeşitli spor aktivitelerinin uygulanabileceği yüzme havuzu, basketbol, voleybol sahaları ve tenis kortu bulunmaktadır.

İtalyanca Kursu

yaz okulu italyaTüm öğrenciler okulun ilk günü seviye belirleme sınavına tabi olmaktadırlar ve seviyelerine bağlı olarak en fazla 12 kişilik gruplara ayrılmaktadır.

Haftada 45'er dakikalık 20 ders

Küçük yaş grupları için bazı İtalyanca dersleri spor ve boş zaman aktiviteleri ile birleştirilmiştir.

Konaklama

Öğrenci Yurdu
Konaklama tesisi her türlü ihtiyacı karşılayabilecek niteliktedir. Yemekhane, TV odası, kafeterya ve öğrencilerin boş vakitlerinde pek çok aktivite gerçekleştirebileceği alanların bulunduğu bir merkezdir. Öğrenciler yaş ve cinsiyete göre ayrılmakta olup, öğrenciler 2, 3, 4 yataklı ve özel banyolu odalarda kalmaktadır. Konaklama, okula başlanacak haftadan önceki ilk Pazar günü başlar ve okul bitişinden sonraki ilk Cumartesi günü sona erer.

Odalar:
Odalar 2, 3 veya 4 kişiliktir ve diğer ülkelerden gelmiş öğrencilerle birlikte konaklanır

Temizlik:
Çarşaflar (havlular hariç) yurt tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir. Odalar günlük temizlikten geçer ve haftada bir detaylı olarak temizlenir.

Üç öğün yemek:
Tüm yemekler kampüste açık büfe olarak sunulur. Düzenlenen hafta sonu gezilerinde ise piknik sepetleri verilir.

Aktiviteler

italyanca kursuÖğrenciler dersler ve yemeklerden sonra düzenlenen günlük aktivite ve gezi programlarına kurs programına dahil olarak hiçbir ekstra ücret ödemeden katılabilirler. Eğitmenler, öğleden sonra sunulan aktivite programları süresince öğrencileri öğrendikleri İtalyanca bilgilerini pratiğe dökme, farklı ortamlarda kullanma konusunda sürekli desteklemektedir ve uygun ortamlar sağlama konusunda tecrübe sahibidir.

Aktiviteler sırasında öğrenciler yurtta konaklayan ve aynı yaş grubundan İtalyan öğrencilerle bir araya gelirler. Bu durum, İtalyanca'yı pratiğe dökme ve yeni arkadaşlıklar kurabilmelerine yardımcı olur.

Spor;
Öğrencilerimiz okul bünyesinde sunulan çok çeşitli spor dallarından istediklerine katılmayı seçebilir. Tenis, futbol, voleybol, plaj voleybolu, yüzme, basketbol, paten bu etkinliklerden sadece bazılarıdır. İsteyen öğrenciler ekstra ücret ödeyerek okul dışındaki binicilik faaliyetlerine de katılabilmektedir.

Yaratıcı aktiviteler;
Öğrenciler, tiyatro çalışmalarında bulunup, okul dergisine İtalyanca yazılar yazabilir. Yaz okulu süresince yaşadıkları deneyimleri arkadaşlarıyla paylaşabilir.

Eğlence Aktiviteleri;
Şehirde akşam yürüyüşleri, disko, sahilde barbekü, takım oyunları ve plaj oyunları

Geziler;
Deneyimli ve uzman çalışanlarla beraber Lignano’ya yakın bölgelerdeki görülmesi gereken yerlere yarım günlük geziler düzenlenir. Haftada bir gün ise Venice, Verona, Trieste ve Udine gibi yerlere tam günlük geziler düzenlenir.

Güvenlik

Okul personeli öğrencileri 24 saat boyunca gözetim altında tutar ve öğrenciler onlardan her zaman yardım isteyerek her konuda kendilerine danışabilirler. Okul personeli gün içerisinde daima kampüs ve yurttadır. Akşam saat 7:30 ve sabah 7:00 saatleri arasında ise nöbetçi personel ve güvenlik görevlileri kampüsü korumaktadır.
Kampusten şehir merkezine ve kumsala ücretsiz servisler bulunmaktadır.
Avrupa güvenlik standartlarındaki aktivite merkezleri, konusunda uzman personel tarafından devamlı incelenmektedir.
Tüm yemekler sıkı sağlık ve güvenlik kurallarına bağlı kalınarak ve tesisin içerisinde hazırlanır (HACCP)