İspanya Barselona 11-17 Yaş İspanyolca Yaz Kursu

Barselona Yaz Kampı

ispanyolcaÖğrencilerin yarıdan fazlasının İspanyol olduğu Barselona yaz okulumuz şehir merkezinin dışında, yemyeşil parklar ve güzel dağ evleri ile çevrilmiş seçkin bir bölgededir. Yaz kampında aydınlık ve modern yurtlar, geniş bir bahçe, teras, spor tesisleri, yemekhane ve çok sayıda ortak faaliyet alanı bulunmaktadır.

İspanyolca Kursu

Yaz okulunda dersler Pazartesi'den Cuma'ya kadar ve haftada toplam 20 saattir.

yaz okulu gezi- Her bir ders süresi 45 dakikadır ve bir sınıfta en fazla 14 öğrenci bulunmaktadır. Derslerde karşılıklı konuşma ve iletişim ön plandadır; böylece öğrenciler öğrendiklerini arkadaşları ile konuşarak pekiştirir ve daha kalıcı hale getirirler.

- Sabah dersleri, İspanyol ve yabancı öğrencilerin birbirinden ayrıldıkları tek zamandır. Öğrenciler öğleden sonra derslerinde ve akşam, çeşitli aktiviteler için tekrar bir araya gelirler.

- Her bir öğrenci kurs bitiminde başarısına bağlı olarak sertifika alır.

yaz okulu ispanyolca derslerYaz okul kamplarımızda eğitmenler, alanında uzman ve bilinçli öğretmenler arasından seçilmiştir. Öğretmenlerimizin hepsi İspanyoldur ve en az 5 yıllık İspanyolca dili ve öğretimi diplomasına sahiptirler. Çoğu İspanyolca üzerine yüksek lisans ve doktora yapmıştır. Yaz okulu öğretmen kadrosu her yaş grubundan gençlerin eğitimi konusunda oldukça tecrübelidir ve pek çok öğreti tekniğini bir arada kullanırlar.

Öğrencilerin dil seviyelerini ölçmek için okula geldikleri ilk gün seviye tespit sınavı yapılır. Sınav sonuçlarına göre öğrenciler, başlangıç ile ileri düzey arasında değişen 6 seviyeden birisine yerleştirilir.

Konaklama

Öğrenci Yurdu
ispanya kampıYurtta konaklama yaz okulu programımızın ana fikrini oluşturmaktadır, katılımcıların 24 saat boyunca çok kültürlü bir ortamda birlikte yaşayarak, ders çalışarak, oyun oynayarak ve pratik yaparak kişisel yönden ve yabancı dil konusunda kendilerini kalıcı bir şekilde geliştirmelerini sağlamaktır. Öğrencilerin bu seçeneği tercih etmesi durumunda, yalnızca sabah derslerinde İspanyol öğrencilerden ayrı olacaklardır. Bunun dışında sabah gözlerini açtıkları andan itibaren, spor aktiviteleri, etütler, geziler, yemek vakitlerinde daima beraberlerdir. Bu durum, Dünyanın her yerinden gelen öğrencilerin sonsuza kadar sürecek arkadaşlıklar kurabilmeleri için çok önemli bir avantajdır.

Odalar:
Odalar çift kişiliktir ve her odada banyo bulunur.

Temizlik:
Çarşaflar (havlular hariç) yurt tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir. Odalar günlük temizlikten geçer ve haftada bir detaylı olarak temizlenir.

Üç öğün yemek:
Tüm yemekler kampüste açık büfe olarak sunulur. Düzenlenen hafta sonu gezilerinde ise piknik sepetleri verilir.

Aktiviteler

kurs aktivitelerÖğrenciler dersler ve yemeklerden sonra düzenlenen günlük aktivite ve gezi programlarına kurs programına dahil olarak hiçbir ekstra ücret ödemeden katılabilirler. Yaz okulu programı, öğrencilerin uyandıkları andan gece yatıncaya kadar geçen süre içerisinde hiç boş vakit kalmayacak, eğitim ve eğlence ile kombine edilmiş şekilde hazırlanmıştır. Aktivite programlarımız sabah dersleri ve öğle yemeğinden sonra düzenlenecek şekilde organize edilmiştir. Aktivite programları hafta sonları da düzenlenmektedir.

Aktivite programlarımızı dört ana başlık altında toplayabiliriz;
- Sosyal Aktiviteler
- Kültür Çalışmaları
- Geziler
- Sportif Aktiviteler (Voleybol, Futbol, Bowling, Hokey, Yüzme, Aerobik, Beyzbol, Okçuluk, Tırmanma, Frizbi, Dart, Badminton, Polo ve Capoera gibi)

Örnek aktivite planı için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Barselona kampında tenis ve futbol alanında özel eğitim programları da mevcuttur. Adaylar bu alanlardan bir tanesini seçerek spor kamplarında yeteneklerini geliştirebilirler. Özellikle ilgi duyduğu alanda profesyonel bir sporcu olmayı hedefleyen adaylar için mükemmel bir seçenektir. Spor kamplarına katılmayı tercih eden öğrenciler İspanyolca dersleri almayıp, yalnızca seçtikleri spor türünde derslere gireceklerdir ve bu programların fiyatı İspanyolca yaz okulu fiyatlarımızdan farklıdır.

Güvenlik

Okul personeli 24 saat boyunca öğrencileri gözetim altında tutar ve öğrenciler onlardan her zaman yardım isteyerek her konuda kendilerine danışabilirler. Eğitmenler 24 saat boyunca her bir öğrencinin kişisel ihtiyaç ve istekleri ile ilgilenerek, onların rehberlik ve danışmanlığını üstlenmektedirler.
Avrupa güvenlik standartlarındaki aktivite merkezleri, konusunda uzman personel tarafından devamlı incelenmektedir.
Tüm yemekler sıkı sağlık ve güvenlik kurallarına bağlı kalınarak ve tesisin içerisinde hazırlanır (HACCP)