Çalışma Şeklimiz ve Ücretsiz Danışmanlık

1- İnternet sayfamızda belirtilen fiyatlar yurtdışında bulunan eğitim şirketleri tarafından belirlenmiş olup, tercihinize göre yurtdışında eğitim alacağınız kuruluşa veya ATA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığına ödeme yapabilirsiniz.
2- ATA Yurtdışı Eğitim'e yapılacak tüm ödemeler o günkü Merkez Bankası efektif satış kuru üzerinden hesaplanarak, TL olarak ödenir.
3- Ücretlere KDV ve diğer tüm vergiler dahildir.

Ücretsiz Danışmanlık Kapsamı

- ATA Yurtdışı Eğitim çalışma şeklinin anlatılması
- Talep edilmesi halinde ülke, şehir ve okul tavsiyesinde bulunma
- Okullara başvuru şartları konusunda genel bilgi verilmesi
- Vize hakkında genel bilgi verilmesi

ATA Yurtdışı Eğitim'le işlemlerini başlatan adayların;

- Seçtikleri okula başvuru, kayıt ve kabul işlemleri
- Başvuru takibi
- Her türlü yazışmaların yapılması
- Başvuru evraklarının kontrolü
- Evrakların okulların istediği standartlara göre düzenlenmesi
- Okul kabul belgelerinin getirtilmesi
- Vize danışmanlık hizmeti (gerekli belgeler listesi, varsa vize mülakatına hazırlık, bazı ülkelerde vize formlarının doldurulması ve vize başvurularının yapılması gibi)
- Talep etmeleri halinde okul bünyesinde konaklama ayarlanması
- Ekonomik uçak bileti rezervasyon hizmetleri
- Havaalanı karşılama hizmeti ayarlanması

Ücretsiz danışmanlık hizmeti kapsamında değerlendirilmeyecek ve 'danışmanlık ücreti veya depozito talep edilecek' hizmetler;
- ATA Yurtdışı Eğitim'e kayıtlı olmayan adaylar için ülke, şehir, okul, bölüm, fiyat, kabul kriterleri gibi konularda araştırma yapmak
- ATA Yurtdışı Eğitime kayıtlı olmayan adaylar için vize danışmanlık hizmeti vermek, gerekli belgeler listesi hazırlamak, vize başvurusunda bulunmak vb.
- ATA Yurtdışı Eğitim'e kayıtlı olmayan adaylar için her türlü evrak kontrolü yapmak
- Anlaşmalı olmadığımız ve listelerimizde bulunmayan okullara başvuru yapmak

Ücretli danışmanlık hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için Yurtdışı Üniversite Başvurusu sayfamızdan 'Diğer Ülkeler ve Üniversiteler' baslığını inceleyip, teklifinizi iletiniz.

Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti Almanın Keyfine Varın
Okul kayıt işlemlerinden, konaklama ayarlanmasına, vize işlemlerinden, uçak bileti ve havaalanı karşılamasına kadar tüm hizmetleri sizin için ücretsiz olarak ayarlıyoruz. Unutmayın ATA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığının tüm geliri yurtdışı eğitim kuruluşlarından gelmektedir.

En Ekonomik Fiyat Garantisi
Yurtdışı eğitimde o kadar iddialıyız ki aynı programı bizden aldığınız fiyattan daha ucuza bulamayacağınızı garanti ediyoruz. Daha ekonomik bir fiyat mı buldunuz, hemen bize bildirin! ilgili okul ile görüşüp program fiyatını en az bulduğunuz fiyat seviyesine çekelim. Eğer bize kayıt olduktan sonra veya yurtdışında eğitime başladıktan sonra aynı okulda daha ekonomik bir seçenek bulduysanız o zaman çok daha şanslısınız, ödediğiniz fiyat ile bulduğunuz daha ekonomik fiyat arasındaki fiyat farkının 2 katını hemen size iade ediyoruz. Fiyat Garantisi

Vize Danışmanlığı
Eksiksiz bir vize başvurusu yapabilmeniz için profesyonel danışmanlarımız her zaman size yardımcı olmaktadır. 1998 yılından beri yaptığımız binlerce vize başvurusunun verdiği deneyim sonucunda vize alma oranımız genel ortalamanın oldukça üzerinde olup, normal şartlarda vize alamayacak birçok yurtdışı eğitim adayının vize almasına aracılık ettiğimiz için son derece mutluyuz. Ayrıca birçok ülkede vize başvuru işlemlerinizi biz yapıyoruz, dolayısıyla vize işlemlerinin stresli prosedürleri ile uğraşmıyor, mülakat ve vize kaygısı yaşamıyorsunuz.

Konaklama
Tercihinize göre aile yanında, yurtta veya farklı istekleriniz doğrultusunda konaklamanızı ayarlıyoruz. Konaklama başlangıcınızı uçuş tarihinize göre planlayarak, kalamayacağınız günler için fazla ödeme yapmanızı engelliyor, paranızın tam karşılığını almanızı sağlıyoruz.

Uçak Bileti
Okulunuzu seçtiniz, vizenizi aldınız, konaklamanız da hazır tek eksiğiniz uçak bileti mi? Sizin için en ekonomik seçenekleri araştırıyor ve uçuş rezervasyonlarınızı yapıyoruz. Uçuş planınız hakkında sizi bilgilendiriyor, varsa aktarmalarda dikkat etmeniz gereken konular hakkında sizi uyarıyor ve havaalanı karşılamanızı da ayarlayarak yurtdışında hayal ettiğiniz eğitime başlamanızı sağlıyoruz.

Sonrası...
Yurtdışında alacağınız eğitim süresince de sizinle irtibatı koparmıyor, her türlü isteğiniz, şikayetiniz için hazır bekliyoruz. Olması muhtemel her türlü problemde bizimle irtibata geçebilirsiniz. Sorununuzun hızlı bir şekilde çözülebilmesi için size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Sizin İçin Neler Yapıyoruz?

Geleceğiniz için önemli bir adım attınız ve yurtdışında eğitime karar verdiniz... Bu önemli karar aşamasında size faydalı olacağına inandığımız ve eğitiminize başlarken aklınıza takılan birçok konuya açıklık getireceğini düşündüğümüz noktaları aşama aşama sınıflandırdık.
yurtdışı
Yurtdışında eğitim almış ve birçok ülkeyi gezerek eğitim kurumlarını yakından tanıma fırsatı bulmuş profesyonel Eğitim Danışmanlarımız, her aşamada size yardımcı olarak, tecrübe ve birikimleriyle karar verme aşamanızdan Türkiye' ye dönüşünüze kadar size destek olacaklardır.

1. ADIM
Öncelikle yabancı dil seviyeniz göz önüne alınarak nasıl bir programa gitmeniz gerektiğine karar vermelisiniz.
Grameriniz iyiyse pratik yapma amaçlı kısa dönemli yoğun olmayan bir programa mı?
Yaz tatilinde kısa süreli ve dil becerilerinizi mümkün olduğunca ilerletebileceğiniz yoğun bir programa mı?
Yabancı dil seviyeniz başlangıç düzeyinde ise uzun dönem bir programa mı?
Yada üniversite veya master eğitimi planlıyorsanız, özel amaçlı bir programa mı? katılmanızın geleceğiniz için en doğru karar olduğunu, danışmanlarımızın önerilerini de dikkate alarak belirlemeye çalışın.

Gideceğiniz ülke ve şehir, beklentilerinizi karşılayacak mı? Almak istediğiniz eğitimin süresine ve yoğunluğuna karar verdikten sonra, gitmeyi planladığınız ülkenin yaşam standartları ve alacağınız eğitim için uygunluğunu gözden geçirerek ülke tercihinizi son aşamaya getirmelisiniz.
Ülke seçiminizi netleştirdikten sonra ise en çok tercih edilen şehirler üzerinde durarak, öğrencilerin niçin bu şehirleri daha çok tercih ettiklerini, şehrin artı ve eksi özelliklerini, yaşam koşullarını, ulaşım imkanlarını, iklimi gibi konulara dikkat ederek yaşam tarzınıza göre en mutlu olacağınız şehri belirlemeye çalışın. Bu aşamada danışmanlarımızın düşüncelerini ve tecrübelerini de mutlaka dinleyin.

Ülke veya şehir seçiminde zorlanıyorsanız ATA Yurtdışı Eğitim Danışmanlarına aklınıza takılan her noktayı sorabilir, onların bilgi ve deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.

2. ADIM
Ülke, şehir ve eğitim programına karar verdikten sonra ne yapmalıyım?
Tercih ettiğiniz programa, bütçenize, konaklama isteğinize uygun olan okulları araştırarak broşürlerini inceleyin. Almayı düşündüğünüz eğitimin haftalık ders saatinden, programın sizin istediğiniz özellik ve içeriğe sahip olup olmadığından ve hangi tarihlerde başladığından emin olun.
Okul seçerken nelere dikkat etmeliyim?
Aşağıdaki detayları Eğitim Danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz;
• Öğretmenlerin profesyonel ve tecrübeli olup olmadıkları
• Okulların size sunduğu imkanlar.. (kampüsü yada kendi binasına sahip olup olmadığı, kafeterya, bilgisayar laboratuvarı, kütüphane, ders dışı aktiviteleri, varsa spor tesisleri gibi)
• Tercihlerinize uygun ve rahat edebileceğiniz konaklama olanakları (aile yanı, yurt, otel, apartman dairesi gibi)
• İsteklerinize ve doğabilecek ihtiyaçlarınıza okulun cevap verip veremeyeceği (sigorta, havaalanı karşılama, danışmanlık, banka hesabı açtırma gibi)
• Okulun, bulunduğu ülke akreditasyon kurumlarınca tanınıp tanınmadığı
• Dil eğitimi sonrasında üniversite yada kolej başvurusu yapmayı düşünüyorsanız bu konularda danışmanlık hizmeti verip vermediği yada başvurularınıza yardımcı olup olamayacağı
• Eğer haftalık 20 saat ve üzerindeki dil eğitim programlarına katılıyorsanız, öğleden sonra alacağınız seçmeli derslerin çeşitliliği (listening ve speaking, pronunciation, reading, writting, idioms, Business English, grammar, vocabulary, debating, TOEFL hazırlık gibi)
• Okulun şehir içindeki konumu, kalacağınız yerlere mesafesi ve ulaşım kolaylığı

3. ADIM
• Gelecek planlarınıza en uygun programı, beklentilerinizi karşılayacak ülke ve şehri, eğitiminizi alacağınız en doğru okulu belirleyip karar verdikten sonra okul kayıt ve vize hazırlık işlemlerinizi başlatabilmek amacıyla ATA Yurtdışı Eğitim kayıt formu doldurulur.
• Form doldurma işlemi sırasında gideceğiniz ülke için gerekli depozit miktarını ATA Eğitim yetkililerine makbuz karşılığında elden teslim edebilir yada size verilecek banka hesap numaralarına yatırabilirsiniz. ATA Yurtdışı Eğitime kayıt işleminiz sırasında yatırdığınız bu depozito miktarı ekstra bir ücret olmayıp, işlemlerinizi başlatabilmeniz için gereklidir ve vize alındıktan sonra okulun toplam bedelinden mahsup edilmektedir.
• Başvuruda bulunacağınız ülkenin vize için belirlediği standart ve özel belgeler ATA Eğitim Danışmanları tarafından her maddesi açıklanarak size verilir.
• Eğer talep ederseniz uygun uçak bileti için rezervasyonlarınız danışmanınız tarafından hemen yaptırılır.

ATA Yurtdışı Eğitim olarak, yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerle ilgili, tüm okul kayıt ve kabul işlemlerini ekstra bir ücret almadan ve bunlara ilaveten vize danışmanlık hizmeti vererek ve talep edilmesi halinde konaklama, ekonomik uçak bileti temini, havaalanı karşılama hizmetleri gibi imkanları da sunarak ücretsiz olarak yapmaktayız. Ayrıca eğitiminiz süresince çıkabilecek her türlü problemde de sorunun en hızlı şekilde çözümü için yardımcı olarak, dönüş zamanınıza kadar sizinle iletişimi koparmamaktayız.

4. ADIM
vize• Siz vize başvurunuz için gerekli evrakları hazırlarken, kayıt olduğunuz okuldan kabul belgeleriniz ve faturanız Eğitim Danışmanınız tarafından okuldan getirtilir.
• Vize başvurunuz için hazırladığınız evraklar danışmanınız tarafından kontrol edilerek eksikleriniz varsa bunların tamamlamanız beklenir.
• Bütün evraklarınız hazır olduğunda vize başvuru formunuz danışmanınız tarafından eksiksiz ve doğru olarak profesyonelce doldurulur.
• Vize başvurunuz, başvuracağınız ülkenin prosedürlerine göre ATA Yurtdışı Eğitim yada şahsınız tarafından yapılacaktır.

5. ADIM
• Konsolosluk mülakat talebinde bulunmadı ise öğrenci vizesi alınmış pasaportunuz size teslim edilir.
• Eğer konsolosluk sizinle mülakat talebinde bulunmuş ise ATA Eğitim Danışmanları tarafından mülakata daha hazırlıklı, bilinçli ve heyecanınızı yenmiş bir şekilde gitmenizi sağlanmaya çalışılır. Bu etapta mülakatta karşılaşılması muhtemel sorulara ve cevaplarına yönelik pratik çalışmalar yapılır. (Amerika vize başvurularında mülakat talep edilmektedir, İngiltere Büyükelçiliği ise dosyanızı incelemeye tabi tuttuktan sonra mülakat verip vermeyeceğine karar verir, Kanada ve Avustralya Büyükelçiliği nadir durumlarda öğrenciyi telefonla arayarak, ek bilgiler almak isteyebilir.)
• Vize işlemleri tamamlandıktan sonra uçak biletiniz alınır.
• Vize sonucunuz okula bildirilerek sonraki işlemler (konaklama detaylarınızın kesinleştirilmesi, havaalanı karşılama hizmeti için uçuş detaylarının gönderilmesi gibi) ATA Eğitim danışmanları tarafından kesinleştirilir.
• Okulunuzun göndermiş olduğu toplam fatura bedelinden, kayıt sırasında yatırmış olduğunuz depozito miktarı mahsup edilerek kalan miktar ATA Yurtdışı Eğitime ödenir veya okulun banka hesap numaralarına gönderilir. Havale işlemi sonunda alınan banka transfer belgesinin (swift belgesi) bir kopyası ATA Eğitime teslim edilir.
• Yurtdışına çıkarken yanınızda bulunması gerekli okul evrakları ve danışmanınızın açıklayacağı diğer belgeler size teslim edilir. Yolculuk sırasında ve ülkeye varışınızda bilmeniz gerekli öncelikli bilgiler detaylı bir şekilde size anlatılır. Ayrıca karşılaşabileceğiniz olumsuz durumlara (kültür şoku, sınıf ve konaklama değişikliği talebi gibi) karşı bizimle irtibatta kalmanız amacıyla her türlü bilgi ve iletişim detayları danışmanınız tarafından size verilecektir.