Pasaport Türlerine Göre Ülkelerin Vize Uygulamaları

vize uygulamalarıAlmanya: Lacivert Pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport sahipleri ise altı ay içinde üç ayı aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.
Amerika Birleşik Devletleri: Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Lacivert Pasaport sahipleri vizeye tabidir.
Arjantin: Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri anılan ülkeye yapacakları üç aya kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.
Avustralya: Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Lacivert Pasaport sahipleri vizeye tabidir.
Avusturya: Lacivert Pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport sahipleri ise, altı ay içinde üç ayı aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.
Brezilya: Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Lacivert Pasaport sahipleri anılan ülkeye yapacakları üç aya kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.
Bulgaristan: Sadece diplomatik pasaport ile hizmet pasaportu sahipleri anılan ülkeye yapacakları bir aya kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Hususi ve Lacivert Pasaport sahipleri ise vizeye tabidir.
Çin Halk Cumhuriyeti: Lacivert Pasaport sahipleri vizeye tabidir. Resmi Pasaport sahipleri anılan ülkeye yapacakları bir aya kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.
Fas: Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Lacivert Pasaport sahipleri vizeden muaftır.
Fransa: Lacivert Pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport sahipleri ise altı ay içinde üç ayı aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.
Güney Afrika Cumhuriyeti: Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Lacivert pasaport sahipleri 30 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftır.
Hollanda: Lacivert Pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport sahipleri ise altı ay içinde üç ayı aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.
İngiltere: Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Lacivert Pasaport sahipleri vizeye tabidir.
İrlanda: Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Lacivert Pasaport sahipleri vizeye tabidir.
İspanya: Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri altı ay içinde doksan günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Lacivert Pasaport sahipleri ise, vizeye tabidir.
İsviçre: Lacivert Pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport sahipleri ise, altı ay içinde üç ayı aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.
İtalya: Lacivert Pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport sahipleri ise altı ay içinde üç ayı aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.
Japonya: Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Lacivert Pasaport sahipleri vizeden muaftır.
Kanada: Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Lacivert Pasaport sahipleri vizeye tabidir.
Küba: Lacivert Pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport sahipleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.
Malta: Lacivert Pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport sahipleri ise altı ay içinde üç ayı aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.
Meksika: Diplomatik Pasaport sahipleri vizeden muaftır. Hususi, Hizmet ve Lacivert Pasaport sahipleri ise, vizeye tabidir.
Portekiz: Diplomatik Pasaport sahipleri altı ay içinde üç ayı aşmamak kaydıyla, vizeden muaftır. Hizmet, Hususi ve Lacivert Pasaport sahipleri vizeye tabidir.
Rusya Federasyonu: Diplomatik Pasaport sahipleri vizeden muaftır. Hususi, Hizmet ve Lacivert Pasaport sahipleri vizeye tabidir.
Yeni Zelanda: Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Lacivert Pasaport sahipleri vizeye tabidir.