Career Training USA – Maaşlı Staj Programı Nedir?

Ülkemizde Amerika'da maaşlı staj olarak da adlandırılan Career Training programı, katılımcıların ABD'de eğitim alanlarında veya kariyerlerini sürdürdükleri branşta iş tecrübesi kazanmalarını ve yurtdışı deneyimi edinmelerini sağlamak amacı ile oluşturulmuş bir çalışma programdır. Program Amerikan hükümetinin izni ve kontrolü altında yürütülmektedir. ATA Yurtdışı Eğitim bu programının yürütülmesinde ABD hükümeti tarafından yetkilendirilmiş ve alanında en prestijli sponsor firmalarla çalışmaktadır. Program kapsamında adayların beklentileri ile örtüşen ve kariyerlerini bir adım öteye taşıyacak işlere yerleştirilmeleri amaçlanmaktadır.

Staj programları kendi içinde Student Internship ve Practical Training olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

a- Student Internship programına üniversite öğrencileri veya üniversite mezunu olup mezuniyet tarihinden en fazla 1 yıl geçmiş yeni mezunlar katılabilirler. Programın süresi en fazla 12 aydır.
b- Practical Training programı ise üniversite mezunu olup alanında en az 1 yıl iş tecrübesi olan veya eğitim durumuna bakılmaksızın bir alanda 5 yıl iş tecrübesi olan adaylar içindir. Practical Training programı en fazla 18 ay sürmektedir. Turizm alanında Practical Training programı ise en fazla 12 ay sürmektedir.

Career Training programı kapsamında staj yapılabilecek alanlar şunlardır:amerikada maaşlı çalışma
Mimarlık, İşletme, İktisat, Finans, Mühendislik, Turizm, Hizmet sektörü, İdari Bilimler, Medya, İletişim, Pazarlama, Satış, Kamu Yönetimi, Bilgisayar Teknolojileri, Hukuk, Yazılım, Tasarım ve Endüstriyel alanlardır.

Staj yapılamayan alanlar ise sanat, tıp, öğretmenlik, sosyal işler ve vasıfsız pozisyonlardır.

Staj programına yıl boyunca başvuru yapılabilir. Katılımcının eğitim ve mesleki deneyimleriyle uyumlu olan iş yerleri ve pozisyonlara başvurulabilir. Çalışma süresince ücretler genelde saatlik 7$ seviyesinden başlayıp adayın yeteneklerine ve mesleki deneyimlerine göre değişmektedir.

Career Training programı ile Amerika'da çalışabileceğiniz hazır işlerimizi görmek için lütfen bizimle irtibata geçiniz.