İrlanda' da Staj, İş ve Çalışma Programları

İrlanda'da İngilizce eğitimi alırken aynı zamanda maaşlı veya maaşsız işlerde çalışma fırsatına sahip olabilirsiniz. Çalışma programları ile hem mesleki deneyim kazanır hem de İngilizce konuşulan bir iş ortamında yabancı dili daha akıcı konuşabilme fırsatına kavuşursunuz. Adaylar kurslarına devam ederken çalışma izni sahibi olmanın tüm avantajlarından faydalanabilir.

Başvuru süreci

Çalışma konusunda adaylara yardımcı olan ücretsiz danışmanlık hizmeti verdiğimiz anlaşmalı dil okullarımıza gidişinizden önce CV leriniz ulaştırılır, varsa özel istekleriniz, yetenekleriniz, iş deneyimleriniz, yaşınız, eğitim süreniz ve İngilizce seviyenize göre bir ön değerlendirme yapılması istenir. Okuldan gelen detaylar doğrultusunda aday bilgilendirilerek, başvuru ve kayıt süreci başlar.
1. adım; İngilizce olarak hazırlanmış detaylı CV nizi ulaştırın.
2. adım; İhtiyaç duyulması halinde en geç 1 hafta içinde okul yetkilisiyle mülakat ayarlanacaktır.
3. adım; Prosedürler, olası iş seçenekleri ve şartları hakkında bilgilendirileceksiniz.

İngilizce seviyeniz, eğitim geçmişiniz, ilgi alanlarınız ve mesleki tecrübeleriniz göz önünde bulundurularak değerlendirme yapılır. Program "İngilizce öğrenirken bir işte çalışma fırsatı elde etmek isteyen adaylar için" olup büyük hedef ve beklentileri olanlar için uygun değildir. Belirgin bir şirkette, sektörde veya talep ettiğiniz pozisyonda çalışabileceğinizin (tam istediğiniz gibi olsa bile işin süreklilik arz edeceğinin) garantisi yoktur. İşverenlerin talepleriniz için sizi uygun görmeme hakkının olabileceğini, fikirlerinin değişebileceğini mutlaka göz önünde bulundurunuz.

İngilizce öğrenme sürecindeki adaylar genelde turizm ve hizmet sektöründe çalışırlar. İstisnai olarak ofis, sekreterlik, mühendislik, bilişim, satış, pazarlama, bankacılık, finans, sağlık ve çağrı merkezi gibi farklı alanlarda da çalışabilen adaylar olmaktadır.

Örnek maliyet çizelgesi

Başvuru ücreti: 50 Euro
Kurs ücreti: 2000 Euro (24 hafta, haftada 15 saat)
Konaklama: Haftalık 110 Euro dan başlayan seçenekler