Work and Holiday Nedir?

Work and Holiday (WAH) üniversite öğrencilerinin ve mezunlarının Avustralya' da 12 aya kadar gezmelerine, eğitim almalarına ve piyasa koşullarında çalışmalarına imkan sağlayan bir seyahat, tatil ve çalışma programıdır.
avustralya çalışma
Work and Holiday programı esnek zamanlı olup size 12 aya kadar olmak şartı ile dilediğiniz süre boyunca Avustralya' da kalma izni verir. Bu süre içerisinde isteğe bağlı olarak (zorunlu değildir) 4 ayı geçmemek şartıyla Avustralya da dilediğiniz eğitim kurumumuzda eğitim alıp İngilizce dil becerilerinizi geliştirebilir veya mesleki eğitim programlarımıza katılarak kariyeriniz için önemli avantajlar elde edebilirsiniz.

Work and Holiday vizesi kanunu gereği Avustralya' da bulunulan süre içerisinde aynı işyerinde 6 aydan daha uzun bir süre çalışmanıza izin verilmez. Unutmayın, ATA Yurtdışı Eğitim Avustralya' da bulunduğunuz süre zarfında size sınırsız iş teklifleri sunar.

Programa katılım için belirli bir tarih aralığı yoktur. Yıl boyunca başvuru yapabilir ve böylece Avustralya' ya giderek macera, heyecan ve eğlence dolu bir hayata merhaba diyebilirsiniz. Work and Holiday programına sadece üniversite mezunu ve üniversite öğrencilerinin katılabilmesinden dolayı dileyen öğrenciler yaz tatilinde 4 aylık bir period için de Avustralya' ya gidebilirken, yıl boyunca programdan faydalanmak isteyen adaylar eğitimlerini dondurarak 12 aya kadar Avustralya' da kalabilirler.

Work and Holiday programı Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK) ve Dış İşleri Bakanlığı denetiminde gerçekleştirilen bir programdır. Ayrıca Avustralya Büyükelçiliğinde tüm vize prosedürünü ATA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak biz gerçekleştiriyoruz, dolayısıyla siz vize görüşmesine girmiyor ve stresli vize prosedürleri ile uğraşmıyorsunuz. Ayrıca kendimize o kadar güveniyoruz ki vize alamayan adaylara program ücretini kesintisiz iade ediyoruz. Sizin yapacağınız tek şey karar vermek ve hemen işlemleri başlatmak...

Avustralya'da çalışabileceğiniz örnek work and holiday iş listelerimizi görmek için tıklayınız.