Konaklama

Work and Holiday programına başvurarak Avustralya' ya gittiğinizde ilk 2 günlük konaklamanız ATA Yurtdışı Eğitim tarafından karşılanacaktır. Bu süre içerisinde program hakkında detaylı olarak bilgilendirilecek, şehri tanıyacak, çalışacağınız işi görecek ve yeni çevreye hızlı uyum sağlamanız için gerekli temel bilgileri edineceksiniz.

İşinize başlamanız sonrasında elde edeceğiniz gelirle Avustralya şartlarında kolaylıkla kendinize uygun bir konaklama yeri ayarlayabilirsiniz. Avustralya' da tam zamanlı bir çalışma karşılığında 1000 AU$ ile 2500 AU$ aralığında bir kazanç elde edebilirsiniz. Tek kişinin kalabileceği ortalama konaklama maliyetleri kalitelerine göre aylık 400 AU$ ile 1000 AU$ arasında değişmektedir. Birkaç arkadaş bir araya gelerek ev kiralanması durumunda ise bu kira bedelleri çok daha aşağılara inebilmektedir.

Ayrıca, dilerseniz Avustralya'ya gitmeden önce internet ortamında yapacağınız araştırmalarla fiyat ve kalite açısından beklentilerinize uygun yerleri belirleyerek, Avustralya' ya vardığınızda bu yerleri bizzat görme fırsatı elde edebilirsiniz. Tavsiyemiz internetten belirlediğiniz adresleri Avustralya' ya varışınızda kontrol ederek konaklamanızı kesinleştirmenizdir. Ayrıca Avustralya' ya varışınızda çok daha ekonomik ve kaliteli konaklama imkanlarının da karşınıza çıkabileceğini unutmayın.