Kanada dil okulu seçimi

Öncelikle hangi şehirde eğitim almak istediğinize karar vermelisiniz. Toronto iş imkanı arayışında olan, eğitim sonrasında çalışma fırsatlarını değerlendirmek isteyen adaylar için en ideal alternatiftir. Gezilecek yerler açısından da sayısız fırsatlar vardır. Çalışmak ve gelecek kurmak isteyen adaylar için en fazla imkan büyük şehirlerde bulunur. Diğer bir alternatifte Vancouver şehridir, özellikle turizm sektöründe ve basit öğrenci işleri dediğimiz alanlarda birçok iş imkanı sunar. Doğal güzellikleri, güvenli ortamı ve ılıman iklimiyle turistler tarafından da çok tercih edilmektedir. Fransızca ve İngilizceyi birlikte öğrenmek isteyen adaylar için Quebec eyaletinde bulunan Montreal şehri de iyi bir alternatiftir.

Yaşam maliyetleri ve eğitim giderleri açısından şehirler arasında önemli farklılıklar yoktur. Fakat şehirlerde semtlere ve okullara göre değişen maliyetler söz konusudur. Her şehirde ucuz ve pahalı alternatifler, her bütçeye hitap eden seçenekler bulunmaktadır.

Dikkat edilmesi gerekenler

Öğrenci vizesi alıp İngilizce eğitimi görebilmek için en az haftada 20 saat eğitim veren bir dil okuluna kayıt olmalısınız.

Eğitim süresine göre başvuracağınız vize çeşidi de değişeceği için kararlarınızı vermeden önce mutlaka bizimle irtibata geçmenizi tavsiye ederiz. Unutmayın biz anlaşmalı çalıştığımız okullarda başvuru, kayıt, konaklama, karşılama, vize gibi konularda ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Kanada'da kursa başlamak istediğiniz tarih, eğitim almak istediğiniz süre gibi detayları belirleyip bizimle irtibata geçtiğinizde, kampanyalı ve indirimli okulların fiyat bilgisini hemen sizinle paylaşır ve karar vermenizde yardımcı olabiliriz.


SIK SORULAN SORULAR sayfasına geri dönmek için tıklayınız.