Konaklamanız

Work and Holiday programına başvurarak Yeni Zelanda'ya gittiğinizde ilk 3 günlük konaklamanız ATA Yurtdışı Eğitim tarafından karşılanacaktır. Bu süre içerisinde program hakkında detaylı olarak bilgilendirilecek, şehri tanıyacak, çalışacağınız işler hakkında bilgilendirilecek ve yeni çevreye hızlı uyum sağlamanız için gerekli temel bilgileri edineceksiniz.

İşinize başlamanız sonrasında elde edeceğiniz gelirle Yeni Zelanda şartlarında kolaylıkla kendinize uygun bir konaklama yeri ayarlayabilirsiniz. Yeni Zelanda' da tam zamanlı bir çalışma karşılığında 1500 NZ$ ile 2500 NZ$ aralığında bir kazanç elde edebilirsiniz. Tek kişinin kalabileceği ortalama konaklama maliyetleri kalitelerine göre aylık 500 NZ$ ile 1000 NZ$ arasında değişmektedir. Birkaç arkadaş bir araya gelerek ev kiralanması durumunda ise bu kira bedelleri çok daha aşağılara inebilmektedir.

Ayrıca, dilerseniz Yeni Zelanda' ya gitmeden önce internet ortamında yapacağınız araştırmalarla fiyat ve kalite açısından beklentilerinize uygun yerleri belirleyerek, Avustralya' ya vardığınızda bu yerleri bizzat görme fırsatı elde edebilirsiniz. Tavsiyemiz internetten belirlediğiniz adresleri Yeni Zellanda' ya varışınızda kontrol ederek konaklamanızı kesinleştirmenizdir. Ayrıca Yeni Zelanda' ya varışınızda çok daha ekonomik ve kaliteli konaklama imkanlarının da karşınıza çıkabileceğini unutmayın.