Yeni Zelanda' da Eğitim

Okyanusya'da, Avustralya'nın güney doğusunda bulunan Yeni Zelanda'nın eğitim kalitesi uluslararası alanda gün geçtikçe popülerliğini arttırmaktadır. Öğrenim için güvenli bir ortam sunmasının yanı sıra, yabancı öğrencilere mükemmel öğrenim olanakları ve destekleyici hizmetler de sağlamaktadır. Yeni Zelanda'da ki günlük yaşam giderleri ve eğitim masrafları birçok ülkeye oranla çok daha düşüktür.dil okulu Yaşam standartlarının çok iyi olduğu ülkede modern yaşamın gerektirdiği tüm unsurlar ve imkanlar bulunmaktadır. Yeni Zelandalılar yurtdışından gelen ziyaretçi ve öğrencilere karşı gösterdikleri sıcaklık ve misafir perverlikle tanınmaktadır. Genel anlamda ülkenin iklimi ılımandır. İklimler ve mevsimler arasında çok büyük değişikliklere rastlanmaz. Yaz aylarında ortalama sıcaklık 30 derece civarıdır. Kış ayları rüzgarlı ve çok nadiren sıfırın altındadır.

Güney Yarım Küre de bulunmasından dolayı mevsimler şu şekildedir; İlkbahar; Eylül, Ekim, Kasım – Yaz; Aralık, Ocak, Şubat – Sonbahar; Mart, Nisan, Mayıs – Kış; Haziran, Temmuz, Ağustos

Ülke Adı : Yeni Zelanda (New Zealand)
Başkent : Wellington
Hükümet : Parlamenter Demokrasi
Yönetim Biçimi : Parlamenter Cumhuriyet
Resmi Dil: İngilizce, Maori dili
Para Birimi : Yeni Zelanda Doları
Para Birim Kodu : NZD
Saat Farkı : Türkiye’den 10 saat ileridir
Ülke Telefon Kodu : 64
Uçuş Süresi : Aktarmalı, 26 saat
Part-Time Çalışma İzni : 12 ay ve üzeri kurs görecek öğrenciler yaz ayında ve Noel tatili süresince full-time, en az iki yıl süren full time bir eğitim programına katılanlar haftada 20 saat, en az altı ay kayıt yaptırmış olan ve vize başvurusu sırasında IELTS sınav sonucu 5.0 üzerinde olan tüm öğrenciler ise haftada 20 saat çalışabilirler.

İklimi, yaşam koşulları ve bozulmamış doğa güzellileri ile dünyanın en güzel ülkelerinden biridir. Son yıllarda sadece turistlerin değil, öğrencilerin de yoğun ilgisini çekmeye başlamıştır. Bir yandan konuşulduğu ülkede lisan öğrenme ayrıcalığı, diğer yandan muhteşem bir atmosferde görülmeye değer pek çok güzelliği keşfetme olanağı vardır.

ingilizce kursuYeni Zelanda'nın eğitim kalitesi uluslararası alanda bilinmektedir. Üniversite, politeknik ve teknoloji enstitüleri, eğitim kolejleri ve özel eğitim kurumlarında akademik, profesyonel ve mesleki konularda eğitim verilmektedir.

Yeni Zelanda güvenli olmasıyla ünlüdür. Nükleer tehditlerden uzaktadır (Çernobil felaketinin ardından iltica başvuruları artmıştır) ve çoğunlukla 'aklı başında' kanunlara uyan bir halkı vardır. Ülkenin sağlıklı ve güvenilir yapısı şehir sokaklarına da yansımıştır, suç oranı dünya standartlarına göre çok düşüktür.

Şehirler hakkında bilgiler

dil okuluAuckland : Yeni Zelanda’da önemli ne gelişme olacaksa büyük ihtimalle Auckland’da başlar. Rıhtımı ve çevresindeki yapıları korumak ve güzelleştirmek için çok büyük çaba harcanmıştır. Yazları genelde ılımandır. Sık sık esen serin meltem, nemi azaltır ve rüzgarların yön değiştirmesini sağlar. Kışlar genelde yumuşak geçer ve yağmur çok yağar, Temmuz yılın en yağışlı ayıdır. Adanın güneyi Auckland'dan daha kurudur.

Christchurch : Bir milyonun üçte biri kadar olan nüfusuyla Christchurch idari ve kültürel başkent konumundadır. Biraz sıkıcı da olsa medeni bir şehirdir. Geniş bir şehir merkezi ve neo-Gotik tarzı taş binaları vardır. Christchurch'te hava sıcaklığı orta derecelerdedir. Sıcaklık yazın 25 dereceye kadar yükselebilir ve kışı da çoğu zaman sıfırın üstünde olmakla beraber ara sıra kar yağabilir.

Wellington : Geniş limana doğru inen dik tepeleriyle ortam gerçekten çok güzeldir. Şehir merkezinde yükselen gökdelenler kümesi de olmasa modern bir başkentten çok şirin bir Ege kasabasına daha çok benzemektedir. Wellington dünyadaki en rüzgarlı başkent olmasıyla ünlüdür.