Avustralya' da Eğitim

avustralyaAvustralya'da eğitim almak özellikle okurken çalışmak ve göçmenlik fırsatlarını değerlendirmek isteyen adaylar için bulunmaz bir fırsattır. Avustralya dünyanın en eski kıtalarından biridir. Hint ve Pasifik Okyanusları arasında uzanır. Toprak bakımından Rusya, Kanada, Çin, Amerika ve Brezilya' dan sonra dünyanın 6. büyük ülkesi, dünyanın en büyük adası ve aynı zamanda en küçük kıtasıdır. Ayrıca tek ülkeden oluşan tek kıtadır. 6 eyalet (New South Wales, Victoria, Queensland, South Australia, Northern Territory, Western Australia) ve 2 büyük bölgeden oluşmaktadır. Buna ek olarak kıta çevresindeki bazı adalar üzerinde bulunan 7 bölge de Avustralya' ya bağlıdır.

Kıtanın hemen hemen üçte birinde tropik iklim hakimdir. Kalanı ılıman bölgelerdir. Eylül' den Kasım' a İlkbahar, Aralık'tan Şubat' a kadar Yaz, Mart' tan Mayıs' a Sonbahar, Haziran' dan Ağustos sonuna kadar da Kıştır. Yazın ortalama sıcaklık 15-35 °C - Kışın ortalama sıcaklık: 0-15 °C'dir. Ayrıca tek yaşam alanları Avustralya olan kanguru, devekuşu gibi birçok canlı türüne ev sahipliği yapar.

Ülke Adı : Avustralya (Australia)
Başkenti : Canberra
Hükümet : İngiltere Milletler Topluluğunun Bağımsız Üyesi
Yönetim Biçimi : Federal Parlamenter Demokrasi
Para Birimi : Avustralya Doları
Para Birim Kodu : AUD
Saat Farkı : Türkiye' den Batısı 6, Doğusu 8 saat ileridir.
Ülke Telefon Kodu : 61
Uçuş Süresi : Aktarmalı 26 saat
Part-Time Çalışma İzni : Öğrenci vizesi sahiplerine haftada 20 saat part-time, tatil dönemlerinde ise full-time çalışma izni verilmektedir. Work and Holiday vizesi sahipleri ise 12 aya kadar her hangi bir saat sınırlaması olmaksızın çalışabilirler.
Üniversite/Master süresi : Lisans öncesi Foundation Programı 1 yıl, Lisans programları genellikle 3 yıl, Yüksek Lisans Programları ise 1 yıl.

Birleşmiş Milletlerin seçtiği en yaşanılır 5 ülke arasındadır. Yaşam ucuz ve çok güvenlidir. Avustralya, 19 milyon nüfusu ile canlı, enerjik ve insanları sıcakkanlı bir ülkedir. Devasa parkları, temiz havası, hemen hiç tıkanmayan trafiği, geniş yolları, bahçeli ve en fazla iki katlı konutları, düşük suç oranları ile "yaşanılmaya değer" bir ülke durumundadır, halk imrenilecek bir yaşam sürer. Tropikal iklim yıl boyunca her türlü spor ve eğlence olanaklarını sunar.

avustralya okullarıAvustralya modern anlamda yeni bir ülke olmasına rağmen, 50.000 yıldır dünyanın en eski yaşam kültürünü koruyan yerli bir halka sahiptir. 100 yıllık bir tarihe sahip ülke yaşam standartları açısından en yüksek ülkelerden birisidir. Nüfusu oldukça farklı etnik kökenlerden ve tam 200 ayrı ülkeden gelen insanlardan oluşmaktadır. Avustralya Devleti "çok kültürlülüğü" resmi bir politika ile benimsemiştir. Farklılıklarınız "yabancı" olarak yaftalanmanıza yol açmaz, aksine çok kültürlü dokunun bir parçası olarak kabul edilirsiniz.

Avustralya'da İngilizce Eğitimi

Avustralya' da yabancı öğrenciler için çok geniş bir yelpazede İngilizce kurs imkanlarının olmasının yanı sıra, tüm bu kursların yüksek standartlara sahip olması yasalarla sağlanmaktadır. Avustralya kanunları yabancı öğrencilere sunulan kursların yüksek standartta olmasını temin eder, yabancı öğrencilere yönelik kursların mutlaka onaylı ve kayıtlı olmaları gerekmektedir.

Üniversite Eğitimi

ABD ve İngiltere gibi ülkelerle kıyaslandığında eğitim kalitesi yüksek, fiyat bakımından ise daha uygundur. Üniversiteler devlete bağlıdır ve bütçeden eğitime ayrılan pay dünyanın gelişmiş ülkeleri içerisinde Kanada ile birlikte en önde gelmektedir.

Suç ve politik huzursuzluğun düşük düzeyde olduğu ülkelerden biridir. Dünyanın en uyumlu çok kültürlü toplumlarından biri olup, insanlar sıcakkanlı, açık fikirli ve cana yakındır. Diğer kültürlere karşı güçlü bir anlayış ve saygı yerleşmiş durumdadır. Eğitim, öğretim, sağlık ve ulaştırma dahil olmak üzere sosyal altyapıya büyük yatırımlar yapılmıştır ve sosyal devlet özellikleri son derece ileri seviyededir.

Avustralya şehirleri hakkında bilgiler

Sydney: Avustralya'nın en eski yerleşim merkezlerinden biridir. Ülkenin ekonomik dahil her açıdan merkezi olmasına rağmen gerçekte başkenti değildir. Jackson Limanı'nın kıyılarında kurulmuştur. Dünyanın her yerinden gelen insanlarıyla Avustralya'nın en büyük ve en hareketli şehirlerinden biridir. Ayrıca, çarpıcı limanı ve büyük Opera House'ı ile dünyanın en harika şehirlerinden biridir. Dünyaca ünlü bir kültür ve sanat merkezidir. Uluslararası karakteri, ödül kazanmış mimarisi, mükemmel doğal limanı, 36 muhteşem plajı ve ideal iklimi ile de ünlüdür. Burası, güzel doğasını eğlence, kültür ve dinlence etkinlikleri ile birleştirmektedir.

melbourne ingilizce kurslarıMelbourne: Victoria eyaletinin başkenti ve 3.7 milyon nüfusuyla ülkenin ikinci en kalabalık şehridir. (2006) Melbourne bir milyon nüfusu aşmış şehirler arasında dünyanın en güneyinde bulunanıdır. 2002 ve 2004 yıllarında The Economist dergisi tarafından düzenlenen "Dünyanın En Yaşanılabilir Şehirleri" anketinde kültürel nitelik, iklim, yaşam maliyetleri, sağlık ve suç oranı gibi sosyal koşullar bakımından birincilik derecesini almıştır. Avustralya'nın spor kenti olarak adlandırılan Melbourne, ülkenin büyük spor müsabakalarına ev sahipliği yapmaktadır.

Brisbane: Brisbane, Queensland' in başkentidir. Hoş iklimi, turistik bölgeleri ve güvenli, dışa dönük yaşam tarzıyla, eğitim görmek için ideal bir yerdir.brisbane okullarıBrisbane yazları sıcak, kışları ise ılıman iklime sahip bir şehirdir. Muhteşem mağazaları, restoranları, sanat galerileri ve müzeleri ile büyüyen bir uluslararası şehir olmanın tüm avantajlarının yanı sıra, yakındaki Gold ve Sunshire Coast'taki su sporları ve diğer etkinlikleri de unutmamak gerekir.

Perth: Batı Avustralya eyaletinin başkenti ve ülkenin dördüncü büyük kentidir. Eyalet nüfusunun dörtte üçünün toplandığı bir şehirdir. Günümüzde Perth doğal kaynak rezervlerine yakınlığı sebebiyle dünyaca ünlü pek çok madencilik, mühendislik şirketinin ofisinin bulunduğu ve yoğun ağır sanayisiyle önemli bir imalat merkezidir ve ülkenin en güneşli şehridir.